03:07 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Ühiskond
lühendatud link
19601

Viimase aastakümne jooksul on mitmekordistunud soomlaste abielllumine välismaalastega: soome mehed toovad omale naise põhiliselt Taimaalt ja naised omale mehe USA-st

TALLINN, 10. veebruar — Sputnik. Varem on soome mehed abiellunud palju venelastega, aga viimasel ajal on populaarsed olnud tai naised. Neid väärtustatakse põhiliselt lahke loomu poolest. Soome naised jälle leiavad omale mehe välismaal õppimise ajal, põhiliselt USA-s, vahendab Eestinen viitega väljaandele Helsingin Sanomat.

Soomlased saavad HIV-nakkuse põhiliselt Taimaalt, Venemaalt ja Eestist >>

Välismaalastega abiellus 2016. aastal 10 protsenti meestest ja kaheksa protsenti naistest, mis on suur arv võrreldes veel mõnekümne aasta taguse ajaga. Välismaalastega abiellumine on sagenenud, kuna soomlased reisivad rohkem ringi ja puutuvad kokku teistest rahvustest inimestega.

2016. aastal abiellusid soome naised kokku 120 eri rahvusest meestega ja soome mehed 108 eri rahvusest naisega. 1987. aastal olid vastavad arvud 71 ja 47.

Kuni 2008. aastani abiellusid soome mehed välismaalastest põhiliselt vene naistega, sealt edasi on kõige popimad tai naised. Välismaalastega abielluvad soome mehed on reeglina vanemad ja elavad maapiirkonnas.

Helsingi õpetaja käib prügikastidest toitu otsimas >>

Välismaalastega abielluvad soome naised on enamasti kõrgharidusega ja elavad linnas. Nad liiguvad palju maailmas ringi seoses õpingute ja tööga ning kohtavad palju eri inimesi. Soome naised abielluvad välismaalastest põhiliselt ameeriklaste, brittide ja rootslastega.

Aasta 2016 oli eriline selle poolest, et soome naised abiellusid kõige rohkem iraagi meestega. Kokku oli selliseid abielusid 135.

See võis tulla varjupaigataotlejate arvu järsust kasvust. Kui aga arvestada tuhandeid Iraagist Soome saabunud vallalisi varjupaigataotlejaid, on see arv ikka väike.

Migrandid meelitasid Soome naise 10 000 euro eest abiellu

Immigrandid lubasid maksta Vaasa naisele 10 000 eurot selle eest, et too oleks nõus abielluma, nüüd on naine kohtu all seoses ebaseadusliku maaletuleku korraldamise ja sellele kaasa aitamisega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuari keskel.

Immigrandid meelitasid Soome naise 10 000 euro eest abiellu, illustratiivne foto
© Sputnik / Владимир Барсегян

Soomes läheb suuremaks migrantide väljasaatmiseks >>

Tegemist oli 1989. aastal sündinud soome naisega, kes aitas abielu kaudu Soome tulla keskealisel kosovo mehel. Kuriteod pandi toime 2014. aastal ning kohus mõistis naisele ebaseadusliku maaletuleku korraldamise eest neljaks kuuks tingimisi vangistuse. Kaks ülejäänut, keskealised kosovo mehed mõisteti 3-6 kuuks tingimisi vangi.

Järgmise poole aasta jooksul kavatseb Soome vaadata üle ja langetada tuhandeid varjupaigaga seotud otsuseid, mis omakorda tähendab tuhandetele inimestele riigist väljasaatmist.

Soome endise politseijuhi sõnul pole migratsioon riigis kontrolli all >>

Kuid Soomes sai möödunud aastal alguse trend, kus pagulased võtavad vastu ristiusu, mistõttu suurenes hüppeliselt positiivsete varjupaiga andmise otsuse arv, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuari lõpus.

Möödunud aastal tegid paljud varjupaigataotlejad esialgse negatiivse otsuse peale taotluse ümbervaatamiseks ning tõid taotluses välja, et on võtnud vastu ristiusu. Usuga seotud taotlusi oli 70 protsenti.

Pagulased on hakanud Soome jäämiseks ristiusku pöörama >>

Tagid:
abielu, soomlased, mehed, naised, välismaalased, ühiskond, Tai, Soome, USA

Peamised teemad