02:36 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Tallinna esindusjõulukuuse ümber koondatakse paarsada väikest kuuske

Raekoja platsile tekib Vastlalabürint

© Sputnik / Вадим Анцупов
Ühiskond
lühendatud link
1910

Tallinna esindusjõulukuuse ümber koondatakse paarsada väikest kuuske, mis seni on kaunistanud vanalinna tänavaid - nii moodustub Raekoja platsile kuuskedest omapärane labürint

TALLINN, 12. veebruar — Sputnik. Kesklinna valitsus avab vastlapäeval, 13. veebruari hommikul kell 10 Tallinnas Raekoja platsil Vastlalabürindi, seisab valitsuse kodulehel.

Esimene jõulupuu toodi ikkagi Tallinna Raekoja platsile >>

"Meil on talv, lumi ja hulk ilusaid kuusepuid. Meil on ka lapsed, kelle jaoks ei ole südalinnas ülearu palju atraktsioone ja tegevusi. Seepärast otsustasimegi Kesklinna valitsuses pakkuda neile midagi huvitavat ja rajada jõuluaegses vanalinnas olnud kuuskedest Vastlalabürint. Avame selle teisipäeva, 13. veebruari hommikul kell 10. Nii linlased kui ajakirjanikud on oodatud uudistama!" kutsub Svet.

Esimese advendiküünla süütamine Raaekoja platsil
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ta lisas, et ka tulevikus on kavas anda Raekoja platsi kuusele uusi tähendusi. Nii püsib linnarahva pühademeeleolu pisut kauem, kui kestab jõuluaeg. Sellel aastal leiab Raekoja platsi kuusk endale mitu uut elu – hiljem veel ka meiepoolse kingitusena Pirita linnaosale," märkis Kesklinna vanem.

Tuleskulptuurid jõulukuuskedest

Lasnamäe linnaosa valitsus korraldas suurejoonilise vanadest jõulukuuskedest tuleskulptuuride etenduse pühapäeval, 21. jaanuaril algusega Paevälja lagendikul. Lisaks süüdati Lasnamäelt kogutud jõulupuudest suur kuuselõke.

Jõulukuused saavad taas tuleskulptuurideks >>

27. jaanuaril korraldati Mustamäel XV valgusfestival, kus vanadest jõulupuudest said ka põnevad tuleskulptuurid.

Haaberstis toimus tulepidu laupäeval, 3. veebruaril Õismäe tiigi promenaadil. Tänavusele kuuskede põletamise riitusele pani tulise punkti Põhja-Tallinn 17. veebruaril Kalarannas – ühtlasi tähistati üritusega kollase maakoera aasta algust.

Tagid:
ühiskond, vastlalabürint, kuusk, jõulud, vastlapäev, Raekoja plats, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87