23:39 18. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Tallinna esindusjõulukuuse ümber koondatakse paarsada väikest kuuske

Raekoja platsile tekib Vastlalabürint

© Sputnik / Вадим Анцупов
Ühiskond
lühendatud link
1810

Tallinna esindusjõulukuuse ümber koondatakse paarsada väikest kuuske, mis seni on kaunistanud vanalinna tänavaid - nii moodustub Raekoja platsile kuuskedest omapärane labürint

TALLINN, 12. veebruar — Sputnik. Kesklinna valitsus avab vastlapäeval, 13. veebruari hommikul kell 10 Tallinnas Raekoja platsil Vastlalabürindi, seisab valitsuse kodulehel.

Esimene jõulupuu toodi ikkagi Tallinna Raekoja platsile >>

"Meil on talv, lumi ja hulk ilusaid kuusepuid. Meil on ka lapsed, kelle jaoks ei ole südalinnas ülearu palju atraktsioone ja tegevusi. Seepärast otsustasimegi Kesklinna valitsuses pakkuda neile midagi huvitavat ja rajada jõuluaegses vanalinnas olnud kuuskedest Vastlalabürint. Avame selle teisipäeva, 13. veebruari hommikul kell 10. Nii linlased kui ajakirjanikud on oodatud uudistama!" kutsub Svet.

Esimese advendiküünla süütamine Raaekoja platsil
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ta lisas, et ka tulevikus on kavas anda Raekoja platsi kuusele uusi tähendusi. Nii püsib linnarahva pühademeeleolu pisut kauem, kui kestab jõuluaeg. Sellel aastal leiab Raekoja platsi kuusk endale mitu uut elu – hiljem veel ka meiepoolse kingitusena Pirita linnaosale," märkis Kesklinna vanem.

Tuleskulptuurid jõulukuuskedest

Lasnamäe linnaosa valitsus korraldas suurejoonilise vanadest jõulukuuskedest tuleskulptuuride etenduse pühapäeval, 21. jaanuaril algusega Paevälja lagendikul. Lisaks süüdati Lasnamäelt kogutud jõulupuudest suur kuuselõke.

Jõulukuused saavad taas tuleskulptuurideks >>

27. jaanuaril korraldati Mustamäel XV valgusfestival, kus vanadest jõulupuudest said ka põnevad tuleskulptuurid.

Haaberstis toimus tulepidu laupäeval, 3. veebruaril Õismäe tiigi promenaadil. Tänavusele kuuskede põletamise riitusele pani tulise punkti Põhja-Tallinn 17. veebruaril Kalarannas – ühtlasi tähistati üritusega kollase maakoera aasta algust.

Tagid:
ühiskond, vastlalabürint, kuusk, jõulud, vastlapäev, Raekoja plats, Tallinn, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  53
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  34
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41