07:21 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Ühiskond
lühendatud link
3010

Et järgmise nädala koolivaheaeg ei tooks kaasa traagilisi õnnetusi lastega, palub päästeamet igal lapsevanemal rääkida oma lastele ohutuse peamisi tõdesid.

TALLINN, 23. veebruar — Sputnik. "Ei ole olemas veekogu, mille jääle mineku kohta võiksime öelda, et see on ohutu," märkis Lääne päästekeskus. Parim paik uisutamiseks on maapinnale rajatud liuväli, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Koolivaheaja tegevused on pühendatud Eesti juubelile >>

"Veekogusid kattev jääkiht on juba enamjaolt päris paks. Siiski tasub alati meeles pidada, et ei ole olemas veekogu, mille jääle mineku kohta võiksime öelda, et see on ohutu. Seetõttu tasuks kindlasti lastele meelde tuletada, et parim paik uisutamiseks on maapinnale rajatud liuväli. Jää on alati nõrgem suudmekohtades, kõrkjate läheduses ja vooluga veekogudes," märkis Lääne päästekeskus.

EV100 Tallinna kava fookuses on lapsed ja noored
© Sputnik / Вадим Анцупов

Saabunud käre pakane esitab küttesüsteemi vastupidavusele väljakutse. Kindlasti on otstarbekam kütta vajadusel kaks korda päevas, kui see, et kütta ühe korraga ja kõvasti. Lastele, kes koolivaheajal peavad kodu ise kütma, tuleb meelde tuletada, et küttekollet ei tohi jätta järelevalveta ning siibrit liiga vara sulgeda.

Päästjad hoiatavad ülekütmise eest >>

Tõsiste külmakraadide tõttu võivad veetorud külmuda ning kindlasti ei tohiks neid sulatada leeklambiga. Igal aastal on juhtumeid, kus pere jääb kodust ilma just seetõttu, et külmunud torusid sulatati leeklambiga. Tuleb kasutada ohutumaid alternatiive — puhurit või kutsuda kohale hoopis spetsialist.

Ühtlasi tuleb selgitada lastele, et tulekahju korral või tulekahju tunnuste tekkimisel tuleb esmalt helistada häirekeskusesse 112 ning seejärel alles vanematele. Sündmuse avastamise ja sellest teatamise kiirus on kriitilise tähtsusega vara ja elu päästmisel.

Vabariigi juubelinädalal algav koolivaheaeg pakub võimalust kõigil pealinna lastel ja noortel tähistada Eesti 100. sünnipäeva vahvate ja põnevate tegevustega, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Pakaselised ilmad on kiirabile toonud hulga tööd >>

Üritusterohke programm, kus arendavaid ja lõbusaid ettevõtmisi on korraldamas nii Tallinna huvikoolid, noortekeskused, muuseumid kui ka raamatukogud, saab alguse Eesti sünnipäeval, 24. veebruaril ning üritused vältavad kuni 4. märtsini.

Kogu koolivaheaja üritusteprogrammi leiab Tallinna noorteinfo veebilehelelt www.tallinn.ee/koolivaheaeg, kus põnevaid tegevusi jagub igas vanuses lastele ja noortele.

2017/2018. õppeaastast kevadsemestrisse lisati viienda vaheaja, et jaotada õppekoormust tervise- ja õppimissõbralikumalt. Haridus- ja teadusministeeriumi viie vaheaja ettepanekut toetasid nii õpilaste, koolijuhtide kui ka omavalitsuste esindusorganisatsioonid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eesti koolid lähevad viiele vaheajale üle 2017/2018. õppeaastast >>

2017/2018. õppeaastal oдш sügisvaheaeg 21.-29. oktoobril, talvevaheaeg 23. detsembrist kuni järgmise aasta 7. jaanuarini, suusavaheaeg on 24. veebruarist 4. märtsini, kevadvaheaeg 21. aprillist 1. maini ning suvevaheaeg 12. juunist 31. augustini.

Tagid:
veekogu, ohutus, pakane, koolivaheaeg, tulekahju, ohutusreeglid, lapsed, päästeamet, kool, Eesti

Peamised teemad