03:36 17. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1031
  • RUB70.6403
Heategevuskampaania aitab luua tiigritele Tiigrioru, illustreeriv foto

Heategevuskampaania aitab luua tiigritele Tiigrioru

© Sputnik / Виталий Аньков
Ühiskond
lühendatud link
3610

Laupäeval, 3. märtsil alustab loomaaed koos loomaaia sõpradega heategevuskampaaniat amuuri tiigritele uue kodu rajamiseks. Kõigile tiigrikostüümis saabuvatele külastajatele on loomaaia pilet sel päeval poole soodsam.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Keskpäeval keskkonnahariduskeskuses põnevate tegevustega alguse saav sündmus viib huvilised ka tulevase tiigrioru asupaika, kus avatakse Marta Liisa Koidu tiigriskulptuur, teatab loomaaed. 

Kigoma sünnipäev Tallinna Loomaaias >>

Tuleva nädala neljapäeval loomaaia keskkonnahariduskeskuses aset leidval kohvikuõhtul aga kõneleb loodusemees ja fotograaf Hendrik Relve nabamaade – Arktika ja Antarktika – looduselamustest.

Alates märtsikuust on loomaaia kassad avatud kella viieni, jalutada võib loomaaias kuni kella seitsmeni õhtul.

Aronile meeldib basseinis
© Фото : Валерий Смирнов

Sõraliste majas hakkasid lisaks hollandi kääbuskitsedele poegima ka india rippkõrvkitsed. Ilmavalgust nägid ka tumedat karva alpaka ja veel üks aksishirvevasikas.

Troopikamaja ekspositsiooni pandi välja Aafrika ja Aasia päritolu kõrbetirtsude pisike parv. Maisimaod elevandimajas pidasid pulmi. Liigikaitselaboris ja linnutiikidel on märgatud tiirutamas kanakulli, kes kajaka ja vabalt elava sinikaelpardi õnneks võttis.

Teisipäeval saabusid loomaaeda kolm vöötkakku Soomest: üks Ähtäri loomapargist ja kaks Korkeasaari loomaaiast.

Orhideenäitusega algab pidu troopikas >>

Eesti vabariigi sünnipäeval külastas loomaaeda üle 4700 loomahuvilise. Ka jääkarude öö meelitas vaatamata krõbedale külmale ja lõõtsuvale tuulele kohale koguni 130 pileti lunastanud külastajat.

EV100 juubelieelsel nädalal õnnestus loomaaia esindajail külastada Soomes asuvat Ähtäri loomaparki ja uudistada Soome100 raames sinna elama kolinud kaht noort hiidpandat.

Loomaaia ja SA Lutreola juures tegutsevate vabatahtlike heategevuslikku amuuri leopardi ja amuuri tiigri looduslike asurkondade kaitse toetamist möödunud aastal tunnustati kuldse sertifikaadiga. Ohustatud liikide kaitse toetamisest loe täpsemalt loomaaia kodulehelt.

Tagid:
perepäev, kampaania, heategevuslik, tiiger, tiigripäev, Tiigrioru, Tallinna Loomaaed, Tallinn, Eesti

Peamised teemad