10:18 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Ühiskond
lühendatud link
3710

Riigihalduse minister Jaak Aab avas taotluste vastuvõtu 2018. aasta Venemaa viisade kompensatsiooniks. Selleks eraldatud 61 000 eurot on mõeldud inimestele, kes külastavad Venemaal Eesti piiri äärsetel aladel elavaid sugulasi või nende matmispaiku.

TALLINN, 5. märts — Sputnik. "Lähisugulased on üks suurimaid rikkusi, mis inimestel on. Sama võib öelda ka mälestuste kohta, mis neist jäänud. Seetõttu pean oluliseks, et inimestel oleks võimalus külastada oma sugulasi või nende matmispaiku isegi siis, kui need on jäänud piiri taha," ütles riigihalduse minister Jaak Aab, edastab Rahandusministeerium.

Eesti mittekodanikest noored saavad sõita Venemaale viisavabalt >>

"Viisade toetusskeem on suures osas jätkuvalt sama nagu eelnevatel aastatel, kuid suurenenud on hüvitiste väljamaksmiseks eraldatud summa ning muutunud on taotluste vastuvõtjad," lisas Aab.

Kuna maavalitsused lõpetasid aasta alguses tegevuse, siis edaspidi saab taotlusi esitada Ida-Viru Maavalitsuse asemel Ida-Virumaa Omavalitsuste Liitu ja Võru Maavalitsuse asemel Võrumaa Arenduskeskusesse. Lisaks osutab viimane ka viisakoordinaatori teenust. Taotlusi võetakse jätkuvalt vastu Jõhvi ja Võru endiste maavalitsuste hoonetes.

Viisade kompenseerimiseks võivad taotlusi esitada kõik Eesti kodanikud, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Eestis ning kes soovivad külastada Venemaa piirilähedastel aladel elavaid sugulasi, abikaasat või nende matmispaiku.

Piirilähedasteks aladeks loetakse Slantsõ rajooni Zagrive valda, Kingissepa rajooni Ivangorodi linna ning Bolselutski ja Kuzemkino valda või Petseri rajooni Petseri linna ning Krupa, Laura ja Uue-Irboska valda.

Inimõiguslane kutsub Eestit tagama kõigile lastele kodakondsus >>

Sel aastal kompenseeritakse dokumentide alusel viisad, mille kehtivusaeg jäi 2017. aasta novembrisse ja detsembrisse ning viisad, mille kehtivusaeg langeb osaliselt või tervikuna 2018. aastasse. Maksimaalselt hüvitatakse 2018. aastal 70 eurot ühe taotleja kohta.

Taotlusi viisa kompensatsiooni saajate nimekirja kandmiseks saab esitada kuni 31. oktoobrini 2018 ning taotlusi tasutud viisa hüvitamiseks saab esitada kuni 30. novembrini 2018.

Venemaal kehtestati uut tüüpi viisa — sissesõidule ajutise elamisoa saamiseks. Dokument on nähtaval valitsuse veebilehel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Viisa antakse välismaa kodanikule tähtajaga kuni neli kuud, selle vormistab saatkond või konsulaarasutus, juhul kui Venemaa välisministeerium on valmis andma kodanikule loa elada ajutiselt Venemaal.

Venemaa president Vladimir Putin kirjutas 5. aprillil alla määrusele, mis lubab Eesti ja Läti kodakondsuseta isikutel, kes on sündinud pärast 1992. aasta 6. veebruari, sõita Venemaale viisavabalt, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta kevadel.

Kinnitati Venemaa uut tüüpi sissesõiduviisa >>

Määruse kohaselt saavad õiguse siseneda Venemaale viisavabalt kõik Eesti ja Läti mittekodanikud, kes on sündinud pärast 6. veebruari 1992. aastal, kuna nimelt sel kuupäeval lakkas nõukogude kodakondsus institutsioonina eksisteerimast.

Tagid:
ühiskond, kompensatsioon, viisa, rahandusministeerium, Jaak Aab, Venemaa, Eesti

Peamised teemad