07:58 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Ühiskond
lühendatud link
4210

27. märtsil kell 11.00 – 16.30 toimub Eesti Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2) suures saalis traditsiooniline Tallinna tarbijaõiguste päev, kus tutvustatakse tarbijaõiguse ja kaubanduse valdkonna kõige aktuaalsemaid teemasid ning seadusemuudatusi.

TALLINN, 9 märts — Sputnik. Abilinnapea Aivar Riisalu tõdes, et Tallinn on juba kümme aastat korraldanud tarbijaõiguste päeva, et jagada praktilisi ja päevakohaseid nõuandeid nii tarbijatele kui kauplejatele, teatab Tallinna linnavalitusus.

Tallinn kutsub tasuta tarbijaõiguste päevale >>

"Tänavusel tarbijaõiguste päeval käsitletakse teemasid, mis pakuvad huvi nii korteriühistute liikmetele, tarbijatele kui ka kaubandusettevõtjatele," nentis Riisalu.

Uus turismiseadus suurendab tarbijate kaitset, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Kindlasti tasub kohale tulla neil, keda puudutab käesolevast aastast kehtima hakanud uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Teatavasti neis majades, kus seni korteriühistut ei olnud, moodustas ühistu riik ning selline ühistute loomine tekitab kahtlemata korteromanikele palju küsimusi," lisas ta.

Lisaks uuele korteriomandi- ja korteriühistuseadusele käsitletakse eelseisval tarbijaõiguste päeval internetikaubanduses kehtivaid reegleid ning arutatakse maksuvaba tulu arvutamise praktilisi küsimusi.

Novatours tülitseb eksjuhiga >>

Ühtlasi tutvustatakse võimalusi oma rahaasjade korrashoidmiseks ning räägitakse lihtsas keeles andmekaitsest, keskendudes isiku õigustele tema andmete kasutamise paremaks kontrollimiseks.

Eelmainitud teemadel räägivad oma valdkonna spetsialistid Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroost, Tarbijakaitseametist, Maksu- ja Tolliametist, Finantsinspektsioonist ning Andmekaitse Inspektsioonist.

Foto on illustratiivne
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tarbijaõiguste päeval toimub sünkroontõlge vene keelde. Osavõtt on kõigile tasuta, kuid soovitav on eelnev registreerumine — Registreerimisvorm

Eelnevalt on võimalik küsimusi esitada e-posti aadressil tarbijainfo@tallinnlv.ee või telefonil 640 4232.

Tarbijaõiguste päeva koordinaator on Tallinna Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakond. Lähemalt leiab infot siit.

Elanike hinnangul on kauplejad üha rohkem kursis tarbijate õigustega ning ka arvestavad nendega rohkem, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta tagasi.

Tarbijakaitse hoiatab sisutooteid müüva Looprons OÜ eest >>

Uuring tarbijakaitse olukorrast Eestis näitab, et tarbijate teadlikkus oma õiguste kohta on suurenenud. Samuti leiavad tarbijad, et üha enam on tarbijaõigustega kursis ka kauplejad, samas jääb siiski suur osa tarbijaid toote või teenusega seonduva probleemi lahendamise suhtes passiivseks, teatas Tarbijakaitseamet.

Tagid:
kauplejad, tarbija, õigus, ühiskond, Aivar Riisalu, Eesti, Tallinn

Peamised teemad