09:15 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Ühiskond
lühendatud link
4510

Maailma Looduse Fond WWF (The World Wide Fund for Nature) ja SEB kutsuvad eestimaalasi liituma laupäeval, 24. märtsil toimuva ülemaailmse aktsiooniga Maa tund (Earth Hour), kui kohaliku aja järgi kell 20.30 lülitatakse tunniks ajaks välja mittehädavajalik valgustus.

TALLINN, 23. märts — Sputnik. WWF soovib oma aktsiooniga juhtida tähelepanu kliimamuutustele ja globaalsele soojenemisele. SEB on nii Eestis kui ka teistes riikides osalenud Maa tunni aktsioonis juba üheksa aastat, teatab Pealinn.

"Maa tund on ellu kutsutud, et anda märku Maa ressursside piiratusest, et me oma igapäevases elu- ja äritegevuses mõtleksime rohkem jätkusuutlikult," sõnas SEB juht Allan Parik.

Maa tund: kustuta kodus tunniks tuled>>

"Pangana jälgime ka oma igapäevategevuses jätkusuutlikkuse põhimõtteid — kasutame klientide teenindamiseks rohelist energiat, pakume paberivaba teenindust ja nõustame kliente kaugkanalites. Seeläbi ei hoia me ainult kokku aega ja transpordikulusid vaid tekitame ka vähem CO2-e. Panga liisingu pakkumine on esmajärjekorras Roheline liising, samuti propageerime keskkonnasäästlikke autosid. Maa tunni ajal lülitab SEB välja panga logo- ja reklaamtuled ning kontorites põleva valgustuse," lisas Parik.

Maa tunni eesmärk on vähendada süsinikdioksiidi hulka Maa atmosfääris ning panna inimesed rohkem mõtlema keskkonna hoidmisele. Maa tund sai alguse Sydneys 2007. aastal, kui 2,2 miljonit majapidamist oma valgustid üheks tunniks välja lülitasid.

Vaatamata laialdasele toetusele on aktsioonil ka palju kritiseerijaid. Näiteks hariduselt insener-geoloog Konstantin Ranks väidab, et Maa tund on elektritarbimise vähendamise üritusena mõttetu, kuna elektrijaamade turbiinid ei saa lühikeseks ajaks seiskuda.

WWF-s selgitatakse, et aktsioonil on sümboolne tähendus ja selle eesmärgiks ei ole elektrienergia kokkuhoid.

Vaata, mis toimub üle Maa siit.

Tagid:
elekter, Maa tund, WWF, SEB, Eesti

Peamised teemad