02:19 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Ühiskond
lühendatud link
3110

Teisipäeval, 27. märtsil kell 11.00 – 16.30 toimub Eesti Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2) suures saalis traditsiooniline Tallinna tarbijaõiguste päev.

TALLINN, 26. märts — Sputnik. Abilinnapea Aivar Riisalu tõdes, et Tallinn on juba kümme aastat korraldanud tarbijaõiguste päeva, et jagada praktilisi ja päevakohaseid nõuandeid nii tarbijatele kui kauplejatel, teatab Tallinna linnavalitsus. 

Tallinn korraldab tasuta tarbijaõiguste päeva >>

"Homme toimuval tarbijaõiguste päeval käsitletakse teemasid, mis pakuvad huvi nii korteriühistute liikmetele, tarbijatele kui ka kaubandusettevõtjatele," nentis Riisalu.

Uus turismiseadus suurendab tarbijate kaitset, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Kindlasti tasub kohale tulla neil, keda puudutab käesolevast aastast kehtima hakanud uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Teatavasti neis majades, kus seni korteriühistut ei olnud, moodustas ühistu riik ning selline ühistute loomine tekitab kahtlemata korteromanikele palju küsimusi," lsias Riisalu.

Lisaks uuele korteriomandi- ja korteriühistuseadusele käsitletakse eelseisval tarbijaõiguste päeval internetikaubanduses kehtivaid reegleid ning arutatakse maksuvaba tulu arvutamise praktilisi küsimusi.

Ühtlasi tutvustatakse võimalusi oma rahaasjade korrashoidmiseks ning räägitakse lihtsas keeles andmekaitsest, keskendudes isiku õigustele tema andmete kasutamise paremaks kontrollimiseks.

Ministrid arutasid krediitkaardipettuste vastase võitluse tõhustamist >>

Eelmainitud teemadel räägivad oma valdkonna spetsialistid Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroost, Tarbijakaitseametist, Maksu- ja Tolliametist, Finantsinspektsioonist ning Andmekaitse Inspektsioonist.

Tarbijaõiguste päeval toimub sünkroontõlge vene keelde. Osavõtt on kõigile tasuta, kuid soovitav on eelnev registreerumine.

Eelnevalt saab küsimusi esitada e-posti aadressil tarbijainfo@tallinnlv.ee või telefonil 640 4232.

Tarbijaõiguste päeva koordinaator on Tallinna Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakond. Lähemalt leiab infot siit.

Novatours tülitseb eksjuhiga
© Sputnik / Вадим Анцупов

Uuring tarbijakaitse olukorrast Eestis näitab, et tarbijate teadlikkus oma õiguste kohta on suurenenud. Samuti leiavad tarbijad, et üha enam on tarbijaõigustega kursis ka kauplejad, samas jääb siiski suur osa tarbijaid toote või teenusega seonduva probleemi lahendamise suhtes passiivseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta tagasi.

Tarbijakaitse hoiatab sisutooteid müüva Looprons OÜ eest >>

„Oluline on, et mõlemad tehingu osalised oleksid teadlikud oma õigustest ja kohustest ning püüaks ilmnenud probleeme lahendada võimalikult väikese raha-, aja- ning närvikuluga. Ainult nii saab turg tõhusalt toimida," pani möödunud aasta tarbijaõiguste päeval tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste nii tarbijatele kui kauplejatele südamele oma õiguste-kohustuste tundmise ja järgimise vajalikkust.

Tagid:
ühiskond, õigus, kauplejad, tarbija, tarbijaõiguste päev, Aivar Riisalu, Tallinn, Eesti

Peamised teemad