01:54 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Ühiskond
lühendatud link
26 0 0

Teisipäeval, 27. märtsil kell 11.00 – 16.30 toimub Eesti Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2) suures saalis traditsiooniline Tallinna tarbijaõiguste päev, kus tutvustatakse tarbijaõiguse ja kaubanduse valdkonna kõige aktuaalsemaid teemasid ning seadusemuudatusi.

TALLINN, 27. märts — Sputnik. Abilinnapea Aivar Riisalu tõdes, et Tallinn on juba kümme aastat korraldanud tarbijaõiguste päeva, et jagada praktilisi ja päevakohaseid nõuandeid nii tarbijatele kui kauplejatele.

Meie igapäevast leiba: EL tunnistab "toiduapartheidi">>

"Tänavusel tarbijaõiguste päeval käsitletakse teemasid, mis pakuvad huvi nii korteriühistute liikmetele, tarbijatele kui ka kaubandusettevõtjatele," nentis Riisalu. "Kindlasti tasub kohale tulla neil, keda puudutab käesolevast aastast kehtima hakanud uus korteriomandi- ja korteriühistuseadus. Teatavasti neis majades, kus seni korteriühistut ei olnud, moodustas ühistu riik ning selline ühistute loomine tekitab kahtlemata korteromanikele palju küsimusi."

Lisaks uuele korteriomandi- ja korteriühistuseadusele käsitletakse eelseisval tarbijaõiguste päeval internetikaubanduses kehtivaid reegleid ning arutatakse maksuvaba tulu arvutamise praktilisi küsimusi, edastab Raepress. Ühtlasi tutvustatakse võimalusi oma rahaasjade korrashoidmiseks ning räägitakse lihtsas keeles andmekaitsest, keskendudes isiku õigustele tema andmete kasutamise paremaks kontrollimiseks.

Tarbijakaitse hoiatab sisutooteid müüva Looprons OÜ eest>>

Eelmainitud teemadel räägivad oma valdkonna spetsialistid Raid & Ko Kinnisvara- ja Õigusbüroost, Tarbijakaitseametist, Maksu- ja Tolliametist, Finantsinspektsioonist ning Andmekaitse Inspektsioonist.

Osavõtt on kõigile tasuta, kuid soovitav on eelnev registreerumine — Registreerimisvorm

Eelnevalt on võimalik küsimusi esitada e-posti aadressil tarbijainfo@tallinnlv.ee või telefonil 640 4232.

Tarbijaõiguste päeva koordinaator on Tallinna Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakond.

Tagid:
tarbijakaitsepäev, tarbija, Tallinn

Peamised teemad