05:54 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Ühiskond
lühendatud link
2010

Järgmise nädala keskpaik pakub nii öid, kui õhutemperatuur langeb kuni 12 miinuskraadini, kui ka päevi, mil on oodata kuni 15 kraadi sooja.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Teisipäeva öösel on Ida-Eestis on pilves, Lääne-Eestis pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, hommikuks sadu lakkab. Puhub lääne- ja loodetuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 14-17 m/s.

Rahvalikud ilmaennustused — kui sünoptikuid ei tea uskuda >>

Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni —4 kraadi. Päeval on selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub lääne- ja edelatuul 4-10, põhjarannikul puhangut 12-15 m/s, õhtuks nõrgeneb. Sooja on 1-4 kraasi.

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Tuul pöördub lõunakaarde 2-7 m/s. Külma on 2-8, Põhja-Eestis kuni 12 kraadi. Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Õhtul on Lääne-Eestis pilvine ja on oodata vihmasadu. Puhub kagutuul 4-10 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 2-7, Kagu-Eestis kuni 9 soojakraadini.

Neljapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Paljudes kohtades sajab vihma. Puhub kagu- ja lõunatuul 3-9 m/s. Sooja on 1-5 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab vihma. Puhub lõunakaare tuul 4-10 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 9-15, rannikul paiguti 5 soojakraadini.

Klimatoloogi Ain Kallise sõnul on ilm muutunud ja muutub ilmselt ka edasi. Soojenevad enam kevaded ja natukene vähem talved. Näeme me rohkem ka taifuune ja orkaane, ning ka kuumalaineid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsi lõpus.

Kliimaliidrid varjavad räpase energia investeeringuid >>

"Tulevikus saavad ilmselt olema ka soojemad talved ja soojemad suved. Tuulte suurenemise osas ei oska keegi tegelikult midagi palju praegu ennustada aga kindel on see, et sademete hulk kasvab, mis peaks põllumeestele hästi sobima," ütles klimatoloog Ain Kallis.

"Kliimateadlased näevad ette, et Eestis peaksid kõige suurema muutuse läbi tegema just nimelt kevade temperatuurid. Kui kevaded peaksid 50. aasta pärast muutuma soojemaks 2,3 kuni 2,4 kraadi, siis suved ainult 1,6 kraadi, mis ei ole väga põrutav muutus," lisas Kallis.

Politsei- ja Piirivalveamet soovitab inimestel jätkata talverehvide kasutamist ka aprillis, kuniks saabuvad ööpäevaringsed plusskraadid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti neljapäeval.

Politsei soovitab: rehvivahetus võib oodata >>

"Seni kuni ilmad pole jäädavalt plussi pööranud, ei tasu sõidukitele suverehve alla panna," ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe. Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist 1. märtsini.

Erandkorras võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Tagid:
õhutemperatuur, plusskraadid, soojus, kevad, ühiskond, ilm, Ilmateenistus, Eesti

Peamised teemad