09:34 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Ühiskond
lühendatud link
38 0 0

Tänavune talgukevad tuleb Eesti juubelisünnipäeva ja kultuuripärandi hõnguline, kutsudes kõiki inimesi ja organisatsioone tegema talgutel osalemisega kingituse Eestile ning aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui ka linnas.

TALLINN, 8. aprill — Sputnik. Tänavu mais taas Eesti ühe suurema kodanikualgatusena toimuvale "Teeme Ära!" talgupäevale on praeguseks registreerunud juba ligi 1000 talgut.

Kui veel märtsi keskel oli "Teeme Ära!" korraldusmeeskonna kinnitusel kirja pandud 309 talgut ning möödunud kuu lõpuks veid üle 500 talgu, siis pühapäevase seisuga on neid juba 981 ja neid lisandub pea iga päevaga, vahendas Pealinn viitega BNSile.

Kingime Eestile oma kihelkonnavärvid>>

Laupäeval toimuvad pealinnas koristustalgud, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Teeme Ära!" talgupäev on kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadine suursündmus, et tulla kokku ja teha üheskoos ära kodupaiga kõige olulisemad tööd. Talgute registreerimine talguveebis algas 15. märtsil ning stardipakettide laialisaatmine ja talguliste kirjapanek saavad hoo sisse 5. aprillist.

Tänavune talgukevad tuleb Eesti juubelisünnipäeva ja kultuuripärandi hõnguline, kutsudes kõiki inimesi ja organisatsioone tegema talgutel osalemisega kingituse Eestile ning aitama kaasa elu edenemisele nii maal kui ka linnas, teatas märtsil Sputnik Eesti.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimehe Tarmo Tüüri sõnul on talgupäeva meeskonnal tänavu talgulistele kaks üleskutset: anname oma elukeskkonnale värvi ja kingime Eestile kodukihelkonna värvid ning väärtustame Euroopa kultuuripärandi aastal piirkondlikke toidutraditsioone ja rikastame talgulauda piirkonna, hõimu- või rahvustoitudega.

Maailmakoristus on Eesti suurim juubelikingitus maailmale>>

Seekordne talgupäev toimub 5. mail.

Eelmisel aastal korraldati üle Eesti kokku 2130 talgut, millest võttis osa 52 650 inimest ehk neli protsenti eestimaalastest.

Tagid:
talgupäev, Teeme ära, Eesti

Peamised teemad