15:36 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Ühiskond
lühendatud link
53 0 0

14.-22. aprillini toimub Tallinna botaanikaaias näitus "Rohelised sõbrad aknalaual", mis on mõeldud kõikidele inimestele, kelle kodusid muudavad hubasemaks erinevad toataimed.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. Näitusel tutvustatakse kodus kasvatamiseks sobivaid enamlevinud toataimi. Uudistaimede kõrval saab näha ka ammutuntud taimi, kes vajavad vähest hooldust ja sobivad ka algajale taimesõbrale, vahendab Raepress.

Näitusel saab näha draakonipuid, ebakrootoneid, toapalme, kaktuseid, begooniaid, toasõnajalgu, flamingolilli, orhideelisi, alpikanne jpt.

Botaanikaaias maabus Barmalei >>

Mõlemal laupäeval ja pühapäeval kell 12.00 ja 13.00 tehakse õppekäike toataimede paremaks tundmaõppimiseks. Lisaks eestikeelsetele ekskursioonidele toimuvad kaks ekskursiooni ka vene keeles: pühapäeval, 15.aprillil kell 12.00 ja laupäeval, 21.aprillil kell 12.00.

"Elusad taimed loovad koju või kontorisse hubase ja rahuliku meeleolu, pakuvad jõukohast tegevust ja avastamisrõõmu igas vanuses inimestele. Eesti kodudes kasvatatakse aianduskeskustes müüdavaid taimi, kuid tänapäeval tellitakse taimi ja seemneid ka interneti kaudu, vahetatakse tuttavatega ja külvatakse toidupoodides müüdavate puuviljade seemneid.

Botaanikaaias toimuvad roosipäevad
© Sputnik / Вадим Анцупов

Viimastel aastatel on populaarsust kogunud havisabad, sukulendid, flamingolilled, orhideelised jpt.," rääkis näituse kuraator Urmas Laansoo.

Näituse ajal saab kogenud spetsialistidelt küsida nõuandeid toataimede kasvatamise kohta. Näitus on avatud botaanikaaia konverentsisaalis E-P kell 11.00-17.00 (piletimüük kuni 16.00). Sissepääs tavahinnaga.

Orhideepäevad Tallinna Botaanikaaias >>

11. märtsini toimus Tallinna botaanikaaias aastatepikkuse traditsiooniga orhideenäitus, kus saab näha loodusest pärit haruldasi liike kõrvuti inimeste aretustööna ilmavalgust näinud sortidegam vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Mullu kevadel õitses Tallinna botaanikaaia esiväljakul enam kui 60 tulbisorti Greigii, Kaufmanni ja Fosteri sordirühmadest. Tulpide kollektsioonis oli esindajaid pea kõigist sordirühmadest ja eksponeeritud on ligi 120 sorti tulpe.

Botaanikaaed kutsub ravim- ja mürktaimede näitusele >>

Suvel aga toimusid botaanikaaias roosipäevad. Juulis algab eestimaine roosisuvi, mil avanevad tuhanded rikkalikus värvivalikus õied. Mõned neist hurmavalt lõhnavaist põõsaist on avanud oma õied vaid korraks südasuvel.

Tagid:
toataimed, ühiskond, näitus, Tallinna Botaanikaaed, Tallinn, Eesti

Peamised teemad