05:44 25. Aprill 2019
Kuula otse
  • USD1.1209
  • RUB71.9850
Varesed sikutavad piisonite karvakasukast villatorte pesumaterjaliks

Varesed sikutavad piisonite karvakasukast villatorte pesumaterjaliks

© Pixabay
Ühiskond
lühendatud link
2810

Vembukas aprilliilm paneb linnuriigi varajased pesitsejad pesamaterjaliks sooja villa koguma ja nii istuvad varesed piisonite kukil ning sikutavad nende karvakasukast villatorte.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Päevane soe päike aga meelitab pehmetest ja soojadest kukrutest välja juba esimesed vähemalt seitse kuud tagasi ilmavalgust näinud kängurupojad, teatab Tallinna loomaaed.

Möödunud laupäeval sündis miiluvasikas. Pühapäeval pääses koos emaga õueaedikusse päikest nautima eelmisel teisipäeval sündinud kaamelipoeg, sel kolmapäeval nägi ilmavalgust ka teine pisike kaksküürkaamel. Nüüd on kahel poisil mõnus teineteisega jõudu katsuda.

Paksunahaliste majas sündis teine pesakond hulginisa-rotte ja hea õnne korral on võimalik näha mõlemat ema oma pojukesi kännu all imetamas.

Kaameraga varustatud kaljukotkapesas on juba kolm muna, stepikotkad hauvad aga kaht muna. Inkubaatorisse paigutati argusfaasanite ja valgekõht-faasanite munad.

Õnnekured ja neitsikured tegid uued pesad õueaedikusse ja istusid hauduma. Talikorterist lasti neitsikurgede aedikusse sini-paabulinnud, kes nüüd uhkesti lehvikuks aetud sabasulgi väristavad, kuid haudumisega ametis olev kurepaar ei lase end häirida.

Õueaedikutesse pääsesid patseerima must-toonekured, ida- ja valgekured ning marabu. Linnutiikidel on märgatud vabalt elavaid jääkosklaid, tuttvarte ja tiigikanu ehk taite.

Elevant Carl sai õue mängimiseks suure murdunud männi ja jändab sellega jätkuvalt. Emaelevandid Fien ja Draay aga kümblevad mõnuga sinisavis.

Kesknädalal lasti buhhaara hirvelehmade karja hirvepull, kes möödunud nädalal sarved maha ajas.

Laste loomaaia pisikesed lemmikud käisid külas Haabersti noortekeskuse lemmikloomapäeval.

Reedel kolisid Klaipedasse 10 noort ida-sinilammast ja üks india rippkõrvkits, Helsingisse sõitsid kaks paksunahaliste majas sündinud ja üles kasvanud noort tšintšiljat.

Kes aga soovib loomaaialoomade rammu oma aiakultuuride kasvatamiseks kasutada, saab loomaaiast osta sõelumata kompostmulda.

 

Tagid:
vares, Loomaaed, Tallinn

Peamised teemad