21:20 12. Juuli 2020
Kuula otse
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
Ühiskond
lühendatud link
4210

Eesti Inimõiguste Keskus tänab kõiki kristlasi, kes ei ole teadmatuses ega ebakindlad oma armastuses ligimese vastu ega tunne oma abielu ohustatuna.

TALLINN, 25. aprill — Sputnik. Eesti Inimõiguste Keskuse (EIK) sõnul annab arvamusliidriks pürgiv luteri kirik vale signaali ühiskonna valupunktidest, sest keskendub tõsiste sotsiaalsete probleemide asemel vähemustelt võrdsete võimaluste võtmisele, edastab Pealinn.

Küsitlus

Kas konstitutsiooni tuleks lisada täiendus, et abielu on liit mehe ja naise vahel?
 • Jah, traditsioonilisi väärtusi tuleb kaitsta
  47.3% (17)
 • Ei, on ju ka homopaarid ja kogu elu vabaabielus veetnud paarid
  8.3% (3)
 • Leidsite ka, millega parlamendi aega viita! Kas meil muid probleeme ei ole?
  13.9% (5)
 • Tuleks küll, kui soovime, et Eesti rahvas ka tulevikus eksisteeriks
  19.4% (7)
 • Minule see korda ei lähe
  11.1% (4)
Hääleta: 36

"Kirik koos nii mõnegi hääleka poliitikuga on leidnud põletavaima probleemi mõnesaja inimese kooselu puudutavas kooseluseaduses – mitte puudega inimeste probleemides, mitte vaesuses elavates lastes, mitte võrdsete võimaluste loomises vähemustele. Vabandust, aga see on tegevus, mis annab väga vale signaali meie ühiskonna valupunktidest," ütles BNS-ile EIK-i juht Kari Käsper, võttes kokku keskuse töötajate ja toetajate ühise seisukoha.

Eestimaalased elavad üha sagedamini üksikult>>

"Jälgime hämmastuse ja kurbusega, kuidas kristlik kirik vähemuste arvel arvamusliidriks pürib," märkis Käsper. "On kahju, kui kristlikku armastust jutlustav kirik pürib tegema poliitikat sama retoorikaga, milles kõlab nõukogudeaegne koolikius. Oleme puutunud oma töös kokku paljude samasooliste paaridega ja näinud, kui tihti nad peavad sellist väikest kiusu alla neelama ning lahendama probleeme oma suhetes riigiga. Austame nii kristlikku abielu kui samasooliste paaride õigusi, kristlaste hirmutamine kooseluseadusega on vastutustundetu."

Ühtlasi tänab EIK kõiki kristlasi, kes ei ole teadmatuses ega ebakindlad oma armastuses ligimese vastu ega tunne oma abielu ohustatuna. Kristlik abielu ei ole EIK-i hinnangul nii nõrk, nagu kirikujuht kirikukogu otsusega mõista annab.

Naiste ja meeste elu Eestis ja mujal Euroopas>>

Tartu Pauluse kirikus teisipäeval, 24. aprillil toimuval Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kirikukogu teisel istungjärgul arutab kirikukogu teiste küsimuste seas otsuse eelnõu Eesti põhiseaduse muutmise toetuseks – ettepaneku sisu on toetada põhiseaduse täiendamist sättega, mis sõnastab abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahelise liiduna.

Riigikogus ei ole üksmeelt, kas põhiseaduses tuleks sõnastada abielu mehe ja naise liiduna, edastas varem Sputnik Eesti.

Põhiseaduse muutmise poolt on EKRE ja IRL.

Soomlased abielluvad üha rohkem välismaalastega>>

Vabaerakonna liige Jüri Adams on öelnud, et abielu on põhiseadusega reguleeritud mitmes Ida-Euroopa riigis ja üheski Lääne-Euroopa riigi põhiseaduses sellist sätet pole.

Reformierakonnal, sotsiaaldemokraatidel ja Keskerakonnal veel seisukohta pole.

Peamised teemad