03:37 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Ühiskond
lühendatud link
10911

Ametiühingud kutsuvad 1. mail kell 13.00–16.00 kõiki huvilisi Tallinna Vabaduse väljakule tasuta kogupereüritusele, et töötajate pidupäeva tähistada. Päeva peaesinejaks on Karl-Erik Taukar Band.

TALLINN, 29. aprill — Sputnik. Päeva juhib Ilja Golomb ning töötajaid tuleb tervitama Riigikogu esimees Eiki Nestor, teatab Eesti Ametiühingute Keskliit.

Kohal on ka tugevamad valdkondlikud ametiühingud ja Ametiühingute Keskliit.

Ühtlasi on 1. mai alguseks Ametiühingute Keskliidu tänavusele organiseerimiskampaaniale, millega kutsutakse inimesi ametiühingutega liituma, et oma palgatõusule ühiselt jõudu anda. Kampaania sõnumiks on sel aastal "Eesti väärib palgatõusu!"

Streik!!>>

Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul soovitakse teemaga juhtida tähelepanu sellele, et kõigi töötajate palgad peavad regulaarselt tõusma.

"Kui Eesti töötajate palgad tõusevad igal aastal keskmiselt vähemalt 6 protsenti, siis jõuame Euroopa keskmisele järgmise 18 aastaga järele," sõnas Peterson.

Ametiühing on organisatsioon, mis tekib ainult töötajate soovil ja algatusel selleks, et töötajate ühisel jõul ja koostöös tööandjaga parandada töö- ja elutingimusi ning kaitsta töötajate õigusi ja huve. Ametiühingud on sõltumatud tööandjatest, riigiasutustest ning teistest organisatsioonidest.

Ametiühingujuht julgustab inimesi enda palka avaldama>>

Eesti Ametiühingute Keskliitu (EAKL) kuulub 17 haruametiühingut, mis ühendavad riigi- ja omavalitsusasutuste töötajaid, haritlasi, tervishoiutöötajaid, transporditöötajaid (sh maantee-, raudtee-, mere- ja õhutransport), tööstustöötajaid (energeetika, kerge- ja toiduainetööstus, puidutöötlemine, metallitööstus), ajakirjanikke ning teenindussektoris hõivatuid (posti-, side-, kaubandus-, teenindus-, hotelli- ja puhastussektori töötajaid jt).

 

Tagid:
1. mai, ametiühing, EAKL, Peep Peterson, Eesti

Peamised teemad