15:53 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Ühiskond
lühendatud link
3310

Alates teisipäevast on naastrehvidega sõitmine keelatud. Kuna tänavu oli kevad hiline ning teeolud olid ka aprillis kohati talviselt libedad, pikendas riik naastrehvide kasutamise aega 30. aprillini.

TALLINN, 1. mai — Sputnik. Reeglina võib naastrehve kasutada 15. oktoobrist 31. märtsini. Aasta läbi tohib sõita lamellrehvidega, mille tähistus on M+S, MS, M.S. või M&S, vahendas Pealinn.

Talverehve kasutame kuni ööpäevaringsete plusskraadide saabumiseni >>

Enne rehvivahetust tuleb üle vaadata suverehvide mustrisügavus. Kui kevadel rehvi vahetades on suverehvi mustrisügavus vaid 1,6 mm, siis tuleks osta uued rehvid, sest need ei pea tervet hooaega vastu, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprilli lõpus.

Seadus näeb ette, et suverehvi mustrisügavus peab olema vähemalt 1,6 millimeetrit, kuid soovitame rehvivahetusele mõelda juba siis, kui nende jääksügavus on 2 mm.

Korralikud rehvid aitavad ära hoida nii mõnegi õnnetuse
© Sputnik / Руслан Кривобок

Tallinna linnavalitsus palub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil (MKM) välja töötada naastrehvide kasutamist vähendavaid meetmeid inimeste tervise ja teede korrashoiu parandamiseks.

"Esitame ettepaneku koostöös välja töötada meetmed naastrehvide kasutamise järk-järguliseks vähendamiseks lamellrehvide soodustamise kaudu," kirjutas abilinnapea Kalle Klandorf kirjas MKM-ile sügisel.

Tallinn soovitab talvehooajal kasutada lamellrehve, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti sügisel viitega linnaplaneerimise ametile. Naastrehvide negatiivsetest mõjudest ei räägita piisavalt, seisis linnaameti teates.

Tallinn soovitab talvehooajal kasutada lamellrehve >>

Naastrehvide kasutamine põhjustab kümnetesse miljonitesse eurodesse küündivaid remondiarveid teeomanikele, lisaks tekitavad naastrehvid kasutusperioodil kuiva ilma korral lenduvat tolmu, mis eelviidatud uuringu kohaselt soodustab hingamisteede- ja südamehaiguste tekkimist ning suurendab inimeste arvu, kes nende haiguste tõttu satuvad haiglaravile või koguni enneaegselt surevad.

Tagid:
suveaeg, lamellrehvid, rehvid, ühiskond, autojuht, naastrehvid, liiklus, maanteeamet, Eesti

Peamised teemad