00:29 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Ühiskond
lühendatud link
1610

Neljapäevast algav oskuste festival "Noor meister 2018" toob Tallinna tuhandeid noori ja kingib Eestile sada uut meistrit.

TALLINN, 2. mai — Sputnik. 3.–4. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses oskuste festival "Noor meister 2018", mis keskendub tänavu noorte oskustele ja tugevustele, millest võib tulevikus saada edukas elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu. Kahepäevane festival on osa EV100 üritustest, millega kingitakse Eesti riigile ka 100 noort meistrit, vahendas Pealinn.

Tallinna noored saavad end malevasse kirja panna >>

Haridus- ja Teadusministeeriumi uuringutest on selgunud, et üha rohkem kutsekooli õppureid ja vilistlasi on oma õpingutega väga rahul. Peamiseks põhjuseks on just rahulolu, et õpitakse endale huvitavat eriala ning ka õppetöö korraldus koos suurema praktilise tegevusega on õpilaste seas hinnatud.

Pika traditsiooniga "Noore meistri" kutsemeistrivõistlustest välja kasvanud suurüritus keskendubki tänavu sellele, et noored leiaksid juba varajases eas õige haridustee, mis vastab nende tugevustele ja huvidele.

SA Innove haridusuuenduste juhi Tanel Oppi sõnul on mitmekülgsed oskused edukuse võti.

"Erialased oskused ja ettevõtlikkus kindlustavad hea sissetuleku. Täiskasvanud peaksid märkama noorte huvisid ja tugevusi juba varakult, et aidata leida neile sobiv haridustee, mille lõpetades on ka tööturul perspektiivi. Oskuste festivaliga "Noor meister 2018" tahame neile innustust pakkuda, et oma kutsumuse leidmine oleks noortel veelgi lihtsam. Miks mitte arendada oma huvisid oskusteks kutsekoolis," rääkis Oppi.

Et kõik oma talendi üles leiaksid, leiab festivalil põnevaid töötubasid oskuste avastamiseks ja arendamiseks. Noori nõustavad kohapeal erinevad karjäärispetsialistid nii hariduse kui ka tööturu teemal. Kohapeal on esindatud 25 kutse- ja kõrgkooli.

Oma edulugu oskuste maailmas räägivad ja näitavad 20 erinevat kutse- ja üldhariduskoolide õpilasfirmat, kes kohapeal ka oma toodangut müüvad. Kahe päeva olulisemateks sündmusteks on paarisaja kutsekooli noore 31 erineva eriala mõõduvõtud, kus selgitatakse välja noored meistrid.

Lastekaitse Liit soovib kuulutada 1. juuni riigipühaks >>

Selle tulemusena valmib ka Eesti Vabariik 100 kingituses – meie väikesele riigile sada noort meistrit, kes on valmis oma oskustega tööturul olulist lisaväärtust pakkuma.

Lisaks eelnevale hoiab noorte energiat üleval "Padjaklubist" tuntud särtsakas päevajuht Kristel Aaslaid. Festivali peaesinejaks on populaarse "Kiki Miki" loo autor räppar Arop.

Laval säravad lisaks veel erinevad kaunite kunstide esindajad ning toimub Eesti parima noor-DJ finaal. Kohapeal saavad kõik külastajad osa võtta põnevast mängust, millel lisaks paljudele teistele auhindadele on mõlemal päeval peavõiduks uus iPhone 7.

Festival toimub Tallinnas, Eesti Näituste Messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn) ja on kõigile tasuta. Oskuste festivali "Noor meister 2018" kohta saad rohkem lugeda siin.

Paralleelselt oskuste festivaliliga toimub Eesti Näituste messikeskuses konverents "Kümme aastat noori meistreid", kus arutatakse, mida on kutsehariduse vallas seni tehtud, kuidas toimetatakse mujal maailmas ja milline võiks olla kutsemeistrivõistluste tulevik Eestis.

Kogemusi kutsehariduse edendamisest ja kutsemeistrivõistluste korraldamisest oma riigis jagavad spetsialistid Soomest ja Rootsist. Rohkem infot leiab aadressil siit.

EV100 Tallinna kava fookuses on lapsed ja noored
© Sputnik / Вадим Анцупов

13-19-aastastel aktiivsetel ja töökatel Tallinna koolinoortel on valikus rohkem kui 50 rühma nii Tallinnas kui mujal Eestis. Kokku on pakkuda ligi 1000 malevakohta, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval.

Kolmapäeval algab sihtasutuse Õpilasmalev kodulehel malevarühmadesse registreerumine, teatas Tallinna linnavalitsus. SA Õpilasmalev juhataja Ott Väli sõnul ei teki malevarühmad tühja koha peale.

XII noorte laulu- ja tantsupidu: 37 000 peolist >>

"Malevlased lähevad vaid sinna, kus on töö! Rõõm on tõdeda, et jätkuvalt on ettevõtjaid, kes annavad noortele võimaluse oma piiramatu energia rakendada töötegemisse," sõnas Väli.

Tagid:
elukutse, oskused, lapsed, noored, festival, Eesti Näituste messikeskus, Innove, Haridus- ja teadusministeerium, Eesti, Tallinn

Peamised teemad