11:49 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Juubeliaasta talgupäevale on registreeritud ligi 400 talgut

Tänavu talgupäevale on registreeritud ligi 400 värvimistalgut

© Sputnik / Вадим Анцупов
Ühiskond
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (161)
18 0 0

Laupäeval, 5. mail toimuv talgupäev on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kutsub osalejaid värvima kodupaik oma kihelkonna värvidesse. Pea 400 värvimistalguga kingitakse Eestile värvitriibuline pidurüü.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Kodukihelkonna määramiseks on EV100 veebis loodud veebileht www.ev100.ee/kihelkonnad, mis koondab Eesti kihelkondande kaarti ning kasulikku infot värvitalgute läbiviimiseks.

"EV100 veebilehelt leiab mugavalt üles kogu vajaliku informatsiooni selleks, et taasavastada oma kodukandi värvid ning teha Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks üks värviküllane kingitus," täpsustas Kasterpalu.

"Kihelkonnad on eestlastele läbi aegade olnud paikkondliku identiteedi aluseks — me kõik oleme kusagilt pärit ja soovime neid juuri tunda. Eesti Vabariigi 100. sünnipäev ja juubelihõnguline talgupäev pakuvad selleks ilusa võimaluse," ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu.

"Juba on registreeritud 389 värvimistalgut, millega kingitakse oma kodukandile kihelkonnavärvid. Säravas pidurüüs saavad kogukonnad tervitada EV100 kevadsuviseid sündmusi ja augustis toimuvat Suurt suvenädalat," lisas Kasterpalu.

Üle-Eestiline Teeme Ära talgupäev toimub 5. mail ja on seni suurim vabatahtlike osalusega sündmus EV100 programmis. Talguid saab kirja panna talguveebis aadressil www.teemeara.ee.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (161)
Tagid:
talgud, EV100, Teeme ära, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26