19:55 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Juubeliaasta talgupäevale on registreeritud ligi 400 talgut

Tänavu talgupäevale on registreeritud ligi 400 värvimistalgut

© Sputnik / Вадим Анцупов
Ühiskond
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (132)
18 0 0

Laupäeval, 5. mail toimuv talgupäev on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning kutsub osalejaid värvima kodupaik oma kihelkonna värvidesse. Pea 400 värvimistalguga kingitakse Eestile värvitriibuline pidurüü.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Kodukihelkonna määramiseks on EV100 veebis loodud veebileht www.ev100.ee/kihelkonnad, mis koondab Eesti kihelkondande kaarti ning kasulikku infot värvitalgute läbiviimiseks.

"EV100 veebilehelt leiab mugavalt üles kogu vajaliku informatsiooni selleks, et taasavastada oma kodukandi värvid ning teha Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks üks värviküllane kingitus," täpsustas Kasterpalu.

"Kihelkonnad on eestlastele läbi aegade olnud paikkondliku identiteedi aluseks — me kõik oleme kusagilt pärit ja soovime neid juuri tunda. Eesti Vabariigi 100. sünnipäev ja juubelihõnguline talgupäev pakuvad selleks ilusa võimaluse," ütles Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu.

"Juba on registreeritud 389 värvimistalgut, millega kingitakse oma kodukandile kihelkonnavärvid. Säravas pidurüüs saavad kogukonnad tervitada EV100 kevadsuviseid sündmusi ja augustis toimuvat Suurt suvenädalat," lisas Kasterpalu.

Üle-Eestiline Teeme Ära talgupäev toimub 5. mail ja on seni suurim vabatahtlike osalusega sündmus EV100 programmis. Talguid saab kirja panna talguveebis aadressil www.teemeara.ee.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (132)
Tagid:
talgud, EV100, Teeme ära, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7