19:53 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
EV100 emadepäev üllatab oma ainukordsusega, illustreeriv foto

EV100 emadepäev üllatab oma ainukordsusega

CC0 / Pexels
Ühiskond
lühendatud link
23 0 0

13. mail tähistab Eesti emadepäeva eriliselt: mitmetes linnades üle Eesti toimuvad EV100 emadepäeva kärumatkad ning emadepäeva kontsert toimub esmakordselt vabas õhus, Tallinna Vabaduse väljakul.

TALLINN, 13. mai — Sputnik. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul on emadepäev tavalisest erilisem. 13. mail täitub terve Eesti toredate tegevuste ning armastatud artistide muusikaga, seisab EV100 kodulehel.

Pered tahavad vanemahüvitise asjus ise otsuseid langetada >>

Esimest korda toimub üle-eestiline EV100 emadepäeva kärumatk, mis kingib peredele toreda võimaluse veeta üheskoos armas hetk. Oodatud on kõik pered koos lastega, olgu nad kärudes, kandelinades või omal jalal.

Matkata saab Kuressaares, Narvas, Pärnus, Rakveres, Tallinnas ja Viljandis. Kõik matkad toimuvad kell 10.30-12.00.

Juubeliaastal toimub emadepäeva pidulik aktus-kontsert Tallinna Vabaduse väljakul. ETV otseülekande vahendusel jõuavad päeva melu ja armsad hetked kodudesse üle Eesti. Aktus-kontsert algab kell 12:00.

Koos armastatud artistidega esinevad: Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor "Kalev", Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvintett, Tallinna Ülikooli Meeskoor, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Eesti Raadio laulustuudio koorid.

Kontserdil esineb kõnega Eesti Vabariigi president, Eesti Naisliit annab üle Aasta ema 2018 tiitli.

Kontsert-aktust korraldab Eesti Meestelaulu Selts.

MTÜ Lastekaitse Liit soovib kuulutada 1. juuni riigipühaks, et lõpetada olukord, kus päeval, mis peaks olema lastel ja laste üle rõõmustamise päev, peavad põhikooli lõpetajad eksamit tegema, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprilli lõpus.

Lastekaitse Liit soovib kuulutada 1. juuni riigipühaks >>

Eesti on ratifitseerinud ÜRO lapse õiguste konventsiooni, mis rõhutab vanemate kõrval riigi rolli lapse õiguste kaitsmisel ja arenguks vajalike tingimuste loomisel. Vananeva ja kahaneva elanikkonnaga Eestis on iga laps väärtuslik, teatas MTÜ Lastekaitse Liit.

Tagid:
kärumatk, perepäev, ema, laps, ühiskond, emadepäev, EV100, Vabaduse väljak, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  7