05:10 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Ühiskond
lühendatud link
3710

Tallinnas Pirital esineb igakuiselt probleeme jäätmete jätmisega nii metsatuka kui ka jäätmekonteinerite juurde. Selline käitumine on seaduserikkumine, hoiatab munitsipaalpolitsei esindaja.

TALLINN, 17. mai — Sputnik. "Meie piirkonna munitsipaalpolitsei ametnikud saavad peaaegu igapäevaselt tegeleda prügistajatega – kes jätab jäätmed metsa alla, kes hoopis konteinerite kõrvale. Osal inimestel on väärarusaam, et konteineri kõrvale prügi jätmine on aktsepteeritav," ütles Pirita linnaosa vanem Alina Tubli, edatsab Tallinna linnavalitsus.

Tallinn sunnib hooletuid prügifirmasid trahvi maksma >>

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti Pirita piirkonna menetluse ja piirkonnatöö osakonna peainspektor Anne Järve sõnul esineb tihti juhtumeid, kus konteineri kõrvale prügi asetanud inimesed arvavad, et nad on käitunud kohusetundlikult, sest ei viinud prügi loodusesse.

"Paraku on ka selline käitumine seaduserikkumine, kuna jäätmed ei ole asetatud selleks mõeldud kohta ning tegemist on linnakeskkonna reostamisega," kommenteerib Järve.

Pirita Linnaosa Valitsus ja Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet kutsuvad inimesi olema ka tähelepanelikud kaaskodanike osas ning teavitama seadusrikkumisest. "Puhas linnakeskkond on ilus silmale, kuid aitab ka ära hoida haiguste leviku ning näriliste tegutsemise konteinerite ümber. Seetõttu on oluline teavitada reostajatest, helistades Tallinna Munitsipaalpolitsei lühinumbrile 14410," lisas Tubli.

Kus Pirital asuvad pakendikonteinerid — vaata siin.

Rummu tee 4b kogumispunkti on võimalik ära anda ka elektri- ja elektroonika seadmed. Vastuvõtt on avatud laupäeval ja pühapäeval kell 10.00-15.00. Aadressil Võsa tee 26 asub riidekonteiner.

Helsingi õpetaja käib prügikastidest toitu otsimas >>

Pärnamäe jäätmejaam võtab vastu ohtlikke jäätmeid, ehitusprügi ja mööblit. Suur osa jäätmetest võetakse vastu tasuta või vastavalt kehtestatud hinnakirjale, millega saab tutvuda veebilehel www.jaatmejaam.ee. Pärnamäe jäätmejaam on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 14.00-19.00 ning laupäeval ja pühapäeval kell 10.00-15.00.

Keskkonnaministeerium tuletab kevadiste heakorratööde puhul meelde, et lõkkes on lubatud põletada üksnes immutamata puitu või kiletamata pappi ja paberit, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aprillis.

Kõrgõztani pealinn Biškek
© Sputnik / Табылды Кадырбеков

Rangelt on keelatud koduste jäätmete põletamine, sest nende põletamisega seab inimene otseselt ohtu nii iseenda kui ka oma lähedaste tervise. Koristuse ajal tekkinud jäätmetest vabanemiseks parim viis on koguda need liigiti ning viia liigile vastavasse konteinerisse või jäätmejaama, kus võetakse jäätmed enamasti tasuta vastu.

15. septembril 2018 toimub ülemaailmne koristuspäev, millest võtab osa vähemalt 116 riiki — maailmakoristus on eestimaalaste suurim juubelikingitus maailmale

Jäätmed võivad olla väga väärtuslik ressurss >>

Teeme Ära! Maailmakoristus on Eestist alguse saanud kodanikualgatuslik massiliikumine, mis sündis 2008. aastal Eestis, kui 50 000 inimest tulid kokku ühise eesmärgiga puhastada terve riik prügist kõigest viie tunniga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
rikkumine, seadus, hoiatus, konteiner, prügi, ühiskond, munitsipaalpolitsei, Alina Tubli, Pirita, Tallinn, Eesti

Peamised teemad