06:21 19. Jaanuar 2020
Kuula otse
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
Ühiskond
lühendatud link
7730

Laupäeval Tartus Emajõe kallastel ja sildadel moodustatud inimkett hõlmas kokku neli silda: Võidu silla, Kaarsilla, Vabadussilla ja Kroonuaia silla. Kokku osales Emajõe ketis korraldajate hinnangul üle 4500 inimese ning kett oli kohati mitmekordne.

TALLINN, 20. mai — Sputnik. Emajõe ketiga avaldati meelt Emajõe lähedusse kavandatava tselluloositehase vastu. Ettevõtmisele andsid värvi erinevad veesõidukid, millest moodustus Emajõele pikk rivi. Lisaks saabus fotosid mujal Eestis toimunud toetuskettidest, teatasid korraldajad sotsiaalmeedias

Keti järgselt peetud sõnavõttudest jäi kõlama mõte, et puhas Emajõgi on väärtus, mida tuleb kaitsta. Eelmine Tartu linnakirjanik Kristiina Ehin märkis, et ei soovi põhimõtteliselt oma lastele õpetada fraase nagu "normaalne saasteprotsent", "Emajõgi on praegu ohtlikult puhas. Anname tulevastele põlvedele üle veelgi puhtama Emajõe!"

 • Многие жители Тарту встали в цепь протеста
  Tartu Emajõe kett ulatus Võidu sillast Kroonuaia sillani
  © Sputnik / Денис Пастухов
 • Берег реки Эмайыги в Тарту
  Tartu Emajõe kett ulatus Võidu sillast Kroonuaia sillani
  © Sputnik / Денис Пастухов
 • Участники протеста в Тарту
  Tartu Emajõe kett ulatus Võidu sillast Kroonuaia sillani
  © Sputnik / Денис Пастухов
 • Баннер мероприятия Emajõe kett в Старом городе Тарту
  Tartu Emajõe kett ulatus Võidu sillast Kroonuaia sillani
  © Sputnik / Денис Пастухов
1 / 4
© Sputnik / Денис Пастухов
Tartu Emajõe kett ulatus Võidu sillast Kroonuaia sillani

Detailset kirjeldust sündmusest võite lugeda portaali venekeelsest osast. Sputnik Eesti korrespondent jälgis toimuvat sündmuskohal.

Praegune linnakirjanik Mika Keränen küsis, kas tselluloositehast kavandavad ärimehed on küsinud ses asjas näiteks oma lähedaste arvamust. "Kutsun üles neid seda tegema ja ehk siis tuleb neile mõistus pähe ja nad saavad aru, et tartlased ei taha seda tehast siia!"

Tulekahju seiskas Tartus raudteeliikluse >>

Tartu linnapea Urmas Klaas tänas kohaletulnuid üksmeele ja toetuse eest. "Tartlased peavad saama ise otsustada, kuidas siin asju aetakse. Valitsus, lõpeta see eriplaneering!" kutsus Klaas üles. "Tartu sündis, sest siin on Emajõgi. Hoidkem Emajõge, hoidkem kokku!"

Tartu Ülikool
© Sputnik / Денис Пастухов

Tartu vallavanem Jarno Laur märkis, et inimesed seisid täna ketis ka Vorbusel, Kärknas ja mujal. "Me pole millegi vastu, oleme puhta Emajõe poolt! Jõgi peab kuuluma inimestele, konnadele, kaladele, lindudele, see ei ole solgiauk!" toonitas Laur.

Pärast ketti toimus veelavaks ehitatud Seto Line"i laeval kontsert. Sellega avaldasid ettevõtmisele toetust Ivo Linna, Tõnis Mägi, Lenna Kuurmaa, Juss Haasma ja Trikster, InBoil, Toomas Lunge, Hardi Volmer, Marten Kuningas ja paljud teised.

Samuti seilas konserdi ajal eraldi laeval jõge mööda kohale ansambel Winny Puhh, kes skandeeris juba kaugelt kaldal seisvale linnarahvale: "Elagu progress! Elagu valitsus! Elagu tselluliiditehas!" Kontsert jätkus sama meeleolukalt ka pärast palju elevust tekitanud Winny Puhhi etteastet.

© Sputnik / Денис Пвстухов, Владимир Новиков
Kokku osales Emajõe ketis korraldajate hinnangul üle 4500 inimese

Rongiliiklushäired Tartus võivad kesta pühapäevani >>

Rongiliiklushäired Tartus võivad kesta pühapäevani

Seoses ulatusliku infrastruktuuri rikkega on Tartu jaama rongiliikluses ümberkorraldusi esialgu kuni pühapäevani. Võimalik, et ümberkorraldused kestavad ka järgmisel nädalal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Päästeamet teatas kolmapäeval Twitteris, et Eesti Raudtee Tartu jaama juhtimiskeskuse keldris põlesid elektrikaablid. Tulekahju tagajärjel seiskus juhtimiskeskuse töö ning raudteeliiklus.

Tagid:
tselluloositehas, meeleavaldus, protest, loodus, keskkond, ühiskond, toetus, Emajõe kett, Emajõgi, Eesti, Tartu

Peamised teemad