02:54 06. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Ühiskond
lühendatud link
29 0 0

Pühapäeval, 3. juunil kell 13 on kõik loomasõbrad oodatud ninasarvikuvarss Kibeta esimesele sünnipäevale.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. Magusat õielõhna ja linnulaulu täis loomaaias on kibekiire aeg. Päeviti väisavad loomaaeda lasteaia- ja kooliõpilaste grupid, teisipäeva ja neljapäeva õhtuti aga toimuvad hilisõhtused ekskursioonid, teatab Tallinna loomaaed.

Kigoma sünnipäev Tallinna Loomaaias >>

Maikuu viimasel päeval sai nooruke ninasarvik Kibeta uue kogemuse, tal õnnestus koos emaga keskööni õueaedikus viibida. Hilisõhtusest ekskursioonist osavõtjad aga said nautida päikeseloojangus kappavaid ninasarvikuid.

Troopikamaja sissepääsu kohal on täies õieilus Hiina sinivihm, õueekspositsiooni kolisid kaeluspapagoid ja kuuba amatsoonpapagoi.

Möödunud reedel tulid inkubaatoris ilmale kuus laiknokk-pardi tibu, laupäeval nägi ilmavalgust teine jaapani makaagi poju. Esmaspäeval koorus neli tibukest puna-helmesfaasanite pesas.

Loomakaitsjad: ära tapa madusid! >>

Teisipäeva varahommikul oli poeginud ilves Rina. Kogenud emana hoiab ta poegi esialgu varjul pesakastis ega näita neid kellelegi.

Juurde sündis 11 keerdsarvkitse, kaks dagestani tuuri ja kaks buhhaara uriaali. Teisipäeval poeginud noorukesel buhhaara uriaaliutel ei olnud aga piima ja nii viidi tema tall loomaaia titetuppa lutipudelitoidule.

Neljapäeval asusid valgekured kolmandat kurna hauduma. Kullimäel istuvad pesadel mõlemad lumekakuemad. Väikeluikedel on pesas kolm muna, ka nemad hauvad hoolega.

Neljapäeval kogunesid loomaaia looduskooli huviringide õpilased õppeaasta kokkuvõtuks põnevat nuputamismängu mängima. Vaata galeriid.

Sputnik Eesti võttis osa konnade ja kõrede päästmise talgutest >>

Reedel peeti loomaaias lastekaitsepäeva, söödi jäätist ja lustiti koos loomaaia heade koostööpartneritega.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees avati kevadtaimede väljapanek ja Eesti koolinoorte kunstikonkursi "Metsa väärtus" parimate tööde näitus.

Tagid:
ühiskond, loomad, sünnipäev, ninasarvik, Tallinna Loomaaed, Kigoma, Kibeta, Tallinn, Eesti

Peamised teemad