23:14 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Ühiskond
lühendatud link
20 0 0

Ettevõte Facebook on viimase kümne aastaga sõlminud lepinguid suhtlusvõrgustiku kasutajate ja nende sõprade andmete edastamiseks vähemalt 60 nutirakenduste tootmisettevõttega, kaasa arvatud Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft ja Samsung.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. Sellest teatab RIA Novosti viitega väljaandele New York Times. Ajalehe andmetel võimaldas Facebook partnerettevõtetele juurdepääsu kasutajate ja nende sõprade andmetele isegi pärast seda, kui oli teatanud, et ta niisugust teavet kolmandatele osapooltele enam ei edasta.

Yana Toom: Facebook ei vääri pimedat usaldust >>

Valdav osa partnerluslepinguid on käesoleva ajani jõus, ehkki aprillis, pärast skandaali Cambridge Analyticaga asus ettevõte sedasorti koostööd lõpetama.

"Võib tunduda, et Facebooki või nutirakenduste tootjat saab usaldada. Ent küsimus seisneb selles, et mida rohkem infot seadmes sisaldub, seda tõsisem on oht turvalisusele ja konfidentsiaalsusele, eriti kui teisedki rakendused evivad nendele andmetele ligipääsu," väitis väljaandele California Berkeley ülikooli teadur Serge Egelman, kes uurib mobiilirakenduste kasutamise turvalisust.

Väljaande poolt usutletud Facebooki esindajad väitsid, et seadistuste tootjatega andmete vahetamise tava on vastavuses ettevõtte-poole isikuandmete kaitse ja kasutajate-poolse nõusolekuga.

Nende sõnul on see reguleeritud teenusekasutajate andmete kasutamist piiritlevate lepingutega. Facebookist teatati, et nemad ei tea juhtumeid, mil ettevõte oleks seda teavet "vääral viisil" kasutanud.

Ameeriklased ja eurooplased arvavad, et Google ja Facebook manipuleerivad infoga >>

Varem on Massachusettsi osariigi peaprokurör teatanud juurdluse alustamisest Facebooki Cambridge Analytica suhtes, kes, olles saanud 50 miljoni Facebooki kasutaja andmed, tegi USA 2016. aasta valimiste ajal koostööd Donald Trumpiga.

Tagid:
ühiskond, turvalisus, tootja, andmed, Cambridge Analytica, Apple, Facebook, USA

Peamised teemad