08:12 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Ühiskond
lühendatud link
2510

Neljapäeval esitatakse Tallinna Linnavolikogule Punane tn 48a kinnistu detailplaneeringu vastuvõtmise eelnõu, kuhu planeeritakse rajada uus sotsiaalmajutusüksus vähese toimetulekuvõimega inimestele.

TALLINN, 13. juuni — Sputnik. Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul peab linn pakkuma abivajajatele igakülgset tuge, aitama inimesed iseseisvasse ellu tagasi ning parandama nende toimetulekuvõimet, edastas linnavalitsus.

Eesti olukord on palgavaesuse osas kehvem kui Lätis ja Leedus >>

"Esimese sammuna võimaldame abivajajatele vältimatut sotsiaalabi, mille vormid on öömajad ja varjupaigad, järgnevalt toimub resotsialiseerimine sotsiaalmajutus- ja resotsialiseerimisüksustes," selgitas Mölder linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil.

Detailplaneeringu algatamisettepanekuga on hoones ette nähtud orienteeruvalt 40 ruumi, kus on võimalik osutada sotsiaalmajutusüksuse teenust ca 80 inimesele. Lõplik teenuskohtade arv täpsustatakse ehitusprojekti koostamise käigus.

"Sotsiaalmajutusüksuse näol ei ole tegemist püsiva eluasemeteenusega, vaid ajutise majutusega, mille kestvus on plaanide kohaselt mõnest kuust paari aastani. Resotsialiseerimisteenuse eesmärk on suurendada inimeste toimetulekuvõimet nii, et nad oleksid võimelised iseseisvalt ühiskonnas toime tulema," sõnas abilinnapea Tõnis Mölder.

Projekti eeldatavaks kogumaksumuseks on planeeritud ligikaudu 6 miljonit eurot ning uue sotsiaalmajutusüksuse projekteerimisega on planeeritud alustada 2021. aastal. "Tallinn on rajanud kuus sotsiaalmajutusüksust, kuid vajadus teenuse järele on endiselt kõrge," lisas Mölder.

Iga viies elanik koges mullu suhtelist vaesust >>

Detailplaneering on koostatud eesmärgil jagada ärimaa sihtotstarbega Punane tn 48a kinnistu kaheks krundiks ning määrata ehitusõigus moodustatavale ühiskondlike ehitiste ja elamumaa sihtotstarbega krundile ühe kuni 3-korruselise sotsiaal- ja päevakeskuse hoone ehitamiseks ning moodustatavale ärimaa sihtotstarbega krundile olemasoleva 1-korruselise kaubandus- ja büroohoone järgi.

Punane tn 48a kinnistul paiknevad sellest aastast ka Toidupank, kellele linn leidis uued ruumid, ning oluliselt väiksemal pinnal tegutseb samal kinnistul ka Tallinna Munitsipaalpood.

Tallinn ja MTÜ Eesti Pensionäride Ühenduste Liit sõlmisid aprillis heade kavatsuste kokkuleppe, milles muu hulgas nähakse ette ka Tallinna linnaosade valitsuste juurde eakate nõukogude loomist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on linna üheks tähtsamaks prioriteediks eakamate inimeste väärtustamine ja toetamine. "Eakate nõukogud annavad kindlasti linnaosade arengutele lisaväärtusi, sest eakamate inimeste huvid ja seisukohad on olulised, milledele on väga tähtis tähelepanu pöörata. Nõukogud saavad esitada nii algatusi, ideid kui ka juba konkreetseid ettepanekuid eakate eluolusse puutuvatesse asjadesse," sõnas Mölder.

Helsingi õpetaja käib prügikastidest toitu otsimas >>

Tallinn kavatseb seenioridele luua modernse teenuskodu, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti märtsis. Tallinna linnavalitsus teatas, et andis sotsiaal- ja tervishoiuametile ning linnavaraametile ülesande koostada seenioride eluasemeprogramm ning esitada see linnavalitsusele hiljemalt 1. oktoobriks 2018.

Tagid:
sotsiaalabi, öömaja, abivajaja, toimetulekuraskused, ühiskond, varjupaik, sotsiaalmajutusüksus, sotsiaalmaja, linnavalitsus, Tõnis Mölder, Eesti, Tallinn

Peamised teemad