15:58 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Ühiskond
lühendatud link
55 0 0

Tallinna Lauluväljakul toimuv iga-aastane, järjekorras 25. muusikafestival Õllesummer avati kolmapäeval ja kulgeb kolm päeva.

TALLINN, 5. juuli — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Juubelinumbriga Õllesummeri avapäeva peaesinejaks oli indie-rock bänd Franz Ferdinand Šotimaalt ning kahe järgmise päeva peaesinejateks Hollandi DJ Armin van Buuren ja briti bänd Pet Shop Boys. Austria ertshertsogi auks, kelle mõrvamisest sai ajend ja algus Esimesele maailmasõjale, nimetatud Hollandi bänd on Õllesummeril õhtu peaesinejana üles astunud juba varemgi – täpselt kümme aastat tagasi.

Šotlastele pakuvad sündmuse esimesel päeval erinevatel lavadel seltsi tuntud kohalikud bändid ja solistid, sealhulgas 2000. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel osalenud Ines ja 2018. aasta Eurovisioonil osalema pretendeerinud, kuid valikukonkursist edasi pääsemata jäänud Sibyl Vane.

Esimese päeva õhtul ei tulnud publikut just väga palju. Kolmest avatud piletikassast igaühe juures seisis järjekorras keskmiselt kuni kümme inimest. Kõlas muusika, toimisid lõbustuspargi atraktsioonid ning rahvas nautis sooja juuli-ilma ja külma õlut.

Посетитель фестиваля Õllesummer Мика
© Sputnik / Денис Пастухов
Üks Õllesummeri külalisi - soomlane Mika

Üks Õllesummeri külalisi – Soomest saabunud Mika – ütles uudisteportaalile Sputnik Eesti, et ta tuli sellele iga-aastasele suveüritusele juba mitmendat korda. Tema sõnul ei tulnud ta Tallinna mitte festivali pärast, vaid puhkuse ajal golfi mängima, aga otsustas ühitada meeldiva lustlikuga.

Mika lausus, et Õllesummeril võlub teda kõige enam lõbus õhkkond, toit ja muusika, kuigi ta ei pea end siiski mingi kindla muusikastiili andunud austajaks. "Peaasi, et lauldakse ja mängitakse elavas esituses," sõnas ta kokkuvõtteks.

Õllesummer jätkub hoogsalt >>

Krutihhin: Õllesummer seisab alati väljaspool poliitikat

Eesti helilooja Sergei Krutihhin eeldab, et inimesed ei tule Õllesummeri festivalile mingit konkreetset esinejat kuulama, vaid lihtsalt klaasikese vahutava joogi ja šašlõkiportsu taga mõnusasti aega veetma. Ta lausus, et kui kõnelda muusikalisest komponendist, siis igihaljas klassika Pet Shop Boys´ilt rõõmustab publikut alati – niihästi laval kui ka lihtsalt fonogrammilt kõlades sobib see peaaegu igale juhuslikulegi kuulajale.

"Franz Ferdinandi rokiloomingu ja "elektroonikaasjade meistri" Armin van Buureniga ollakse vähem tuttavad. Eesti esinejate "hallist mürast" eristuvalt paistavad festivalil silma Ines ja Koit Toome," nentis Krutihhin.

Сергей Крутихин
© Фото : из личного архива
Eesti helilooja Sergei Krutihhin

Vene muusikute puudumist festivalilt Krutihhin aga miinuseks ega tähelepanu väärivaks asjaoluks ei pea. "Toimub ju suvel Eestis rohkesti Venemaa muusikute osalusega festivale, nii et politiseerida seda asjaolu ei tasu," lisas ta. Väärib märkimist, et möödunud aastal esinesid Õllesummeril ka külalised Venemaalt – lauljatar Elka ja DJ-de duett Filatov & Karas.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et paljusid võib viia segadusse ürituse nimetus – Õllesummer, mis eesti-inglise segakeelest tõlgituna tähendab õllelist suve. Võib arvata, et festivalgi on õlleline, kuid tegelikult on tema alustoeks nimelt kontserdid, ehkki üritusel on palju mitmesuguseid toitlustuspunkte, on atraktsioonid, korraldatakse võistlusi lastele ja täiskasvanutele.

Tagid:
ühiskond, festival, muusika, Õllesummer, Sibyl Vane, Pet Shop Boys, Armin van Buuren, Franz Ferdinand, Sergei Krutihhin, Eesti, Tallinn

Peamised teemad