05:50 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Ühiskond
lühendatud link
9310

Saksa tööturuameti ja EURES Eesti uus projekt kutsub ELi kodanikke kandideerima Saksamaale eakate hooldaja ametikohale.

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Projekti eesmärk on leida motiveeritud ja sobivaid töötajaid välisriigist, kes võetakse tööle abistajatena eakate hoolduses ning kes pärast vastavat ettevalmistust ja eksameid (keelekursused, väljaõppe/ümberõppe) lõpetavad kvalifitseeritud eakate hooldajana, edastab Pealinn.

Kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale >>

Varasem töökogemus või haridus selles valdkonnas pole vajalik, sest väljaõpe toimub kohapeal. Kolme aasta jooksul on töö kõrvalt võimalik õppida selgeks nii saksa keel kui ka saada hooldaja ametitunnistus.

Huvilistel palutakse osaleda EURES teabepäeval, kus tutvustatakse projekti/tööpakkumist lähemalt.

Siseminister Andres Anvelt
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Teabepäevad toimuvad:

07.08 kl 11:00 — Töötukassa Narva büroo III korruse õppeklassis (Kerese 3, Narva);

13.08 kl 14:00 — Töötukassa Tartu Kvartali büroo IV korruse õppeklassis (Riia 2, Tartu):

28.08 kl 13:00 — Töötukassa Tallinna Tondi büroo VI korruse õppeklassis (Karamelli 6, Tallinn).

Teabepäevale on vajalik eeslregistreerimine. Registreerimine ja lisainfo telefonil 5306 5997, e-mail: kaia.nebieridze@tootukassa.ee.

Rahvusvahelisest uuringust, milles osales 366 139 töötajat ja 6180 värbamiskonsultanti 197-st erinevast riigist, selgus, et kolmveerand kõrgharidusega tööjõust ihkab välismaale ning riik, kus maailma talendid enim töötada sooviksid, on USA. Eesti ei ole oma edetabelikohta nelja aastaga parandanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juuni lõpus.

Lääne-Euroopa kirtsutab Idast tulnute peale nina >>

Kõige enam pakuvad Eesti inimestele huvi Soome, Ameerika Ühendriigid, Rootsi, Suurbritannia, Norra, Saksamaa, Hispaania, Austraalia, Holland ja Kanada.

Eestis napib programmeerijaid, kokkasid ja veoautojuhte

Lähema kaheksa aasta jooksul väheneb Eesti tööealine elanikkond 43 000 inimese võrra ning on selge, et tulevikus peab pikenema inimeste tööelu ja vähenema mitteaktiivsete inimeste arv tööturul, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kuu alguses.

Eestis napib programmeerijaid, kokkasid ja veoautojuhte, illustreeriv foto
© Sputnik / Асатур Есаянц

Selleks, et töötajad ja tööandjad teineteist lihtsalt leiaks, noored teaks valida, mida õppima asuda, vanemaealised ja tervislikel põhjustel tööturult eemale jäänud saaksid ennast täiendada ja leida uue väljundi tööturul, tehakse üha rohkem põhjalikke uuringuid ja prognoose, teatas Töötukassa.

Töötukassa koostab kaks korda aastas tööjõuvajaduse baromeetrit, millest on kasu nii tööandjale, kui tööotsijale. Baromeeter prognoosib lühiajalist tööjõuvajadust ametite lõikes.

Mõned aastad tagasi oli Eesti tööjõuturul suur puudus kujundajatest ja multimeediakunstnikest ning telefonimüügi agentidest. Viimasest baromeetrist selgub, et nende ametite esindajaid on nüüd juba täiesti piisavalt, kuid suur puudus on tööjõuturul kokkadest, tarkvara arendajatest, programmeerijatest ja veoautojuhtidest.

Tagid:
teabepäev, hooldaja, eakad, keeleõpe, tööjõud, töötaja, tööturuamet, EURES, Saksamaa, Eesti

Peamised teemad