03:25 01. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Ühiskond
lühendatud link
4910

Neljapäeval algas XXVI Viljandi pärimusmuusika festival, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Juubeliaastal esinevad neljal laval 71 ansamblit, esindatud on Eesti muusika noortalendid.

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. Viljandi pärimusmuusika festivali programmipealiku ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa sõnul kingib Eesti Pärimusmuusika Keskus Eesti Vabariigi sünnipäevaks festivali, mis tutvustab selle maa tulevikutalente pärimusmuusikas, vahendas Pealinn.

"Juubeliaastal on noorte muusikute päralt nii suured kui ka väikesed lavad, üllatamaks külalisi oma värske energiaga. Nii ongi festivali teemaks "Sajaga!"," lisas Noormaa.

Вильяндиский фолк-фестиваль
XXVI Viljandi pärimusmuusika festival sai avapaugu

"Eesti noored on äärmiselt andekad ja Viljandi folk on järjekordne EV100 programmi kuuluv sündmus, mis laseb meie tulevikutalentidel särada," rõõmustas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. "Folk täidab Viljandi värske energiaga, mis sobib suurepäraselt sajandi suve kuumade ilmade nautimiseks."

Вильяндиский фолк-фестиваль
XXVI Viljandi pärimusmuusika festival sai avapaugu

XXVI Viljandi Pärimusmuusika festival toimub 26.-29. juulil. Üheksal laval astub üles 71 ansamblit 800 esinejaga, kokku antakse 74 kontserti. Külla on kutsutud muusikuid kõigist naaberriikidest, samuti on oodata külalisi Prints Edwardi saarelt, Hiinast, Austriast, USAst ja mitmelt poolt mujalt.

Džässijahi saabumine Narva avab muusikafestivali Baltic Su >>

Lisaks muusikalistele etteastetele toimub 36 õpituba, muinasjututuba, matkad, ekskursioonid, rannamängud ja palvused, samuti ööülikool ning maakonnakontserdid. Festivali programmi ja lisainfo leiab siit.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt.

Juubeliaastal esmakordselt Eestis toimuv koorifestival toob meie õuele üle 4500 lauluhuvilise ja koorimuusikaeksperdi 50 riigist üle maailma, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Laupäeval, 28. juulil saab Tallinnas alguse Euroopa suurim rahvusvaheline koorifestival Europa Cantat 2018, mille avakontserdil Vabaduse väljakul astub üles The Swingles Suurbritanniast.

EV100 tähistamine algas Peterburis >>

EV100 juubeliperiood algas 2017. aasta 16. aprillil selle sündmuse meenutamisega ning kestab 2. veebruarini 2020, mil möödub 100 aastat Tartu rahu sõlmimisest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
folkloorifestival, ühiskond, muusika, XXVI Viljandi pärimusmuusika festival, EV100, Tarmo Noormaa, Viljandi, Eesti

Peamised teemad