04:16 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Ühiskond
lühendatud link
17110

Inceli liikumisest osavõtjad peavad ennast kannatajaks osapooleks – feminismi ohvriteks. Sest just feministid propageerivad võrdõiguslikkust, aga see on juba eos ebaloomulik, sest viib välja selleni, et mõned mehed kaotavad võimaluse seksuaalseks tegutsemiseks.

TALLINN, 28. juuni —Sputnik. Toit, seks ja uni – inimesed on tavalised loomad, vahendab Inosmi saksa ajalehes Frankfurter Rundschau ilmunud artikli.

"Kui annad naisele valikuõiguse, saabub hetk, mil maailm hakkab kokku varisema." See Redditi veebilehelt leitud veendumus iseloomustab üsna täpselt Inceli kogukonna vaatenurka. Need mehed pretendeerivad sellele, et neil oleks õigus seksida naistega, kelle arvamust ei peaks seejuures üldse arvesse võtma.

Mõned mehed ei piirdu seejuures vaid solvavate ütlustega naiste kohta. Nii on tänavu toimunud juba kaks oletatavasti Inteli aktivistide sooritatud terrorirünnakut, mis olid suunatud naiste vastu ja tõid enesega kaasa 12 inimohvrit.

See kogukond ühendab mehi, kes on vabatahtlikult seksist loobunud või tegelevad sellega endi arvates liiga harva. Nimetus Incel on moodustatud sõnade "tahtmatult" (invountary) ja "kasinalt" (celibate) algussilpidest ja on eeldatavalt enesekohaseks nimetuseks valdavalt heteroseksuaalsete meeste puhul, kes tolle "ebaõigluse" all kannatavad. See pealesunnitud "kasinustõotus" häirib neid ja ajab raevu. Ja tolle tigeduse suunavad nad nende peale, kes nende meelest selles olukorras südi on – naistele. Ning seetõttu tuleks naistelt ära võtta õigus seksuaalpartnereid valida, leiavad Inceli aktivistid.

Redditi veebilehel, kus netikasutajad oma kirjutisi avaldavad, on viited kirjutistele ja ühtlasi avaldatakse arvamusi nendes või teistes küsimustes, arvukalt mehi arutleb teemal "pealesunnitud kasinus". Ingliskeelses veebikanalis nimega "Punane tablett" (The Red Pill) on praegusel ajal registreeritud 278 000 niinimetatud "tellijat", see tähendab inimesi, kes loevad lehekülgi, mis on tulvil vihkamist naiste vastu. Sealt võib leida lõputu hulga naistevastasest vihast kantud kirjutisi, milles väidetakse näiteks, et naised on niisugused olendid, keda ei saa usaldada, et naised on "emotsionaalselt manipuleeritavad" ja seetõttu ei saa vastu võtta tõsiseid otsuseid jne. Nimelt nende põhjusega seletavad "kasinuslased" endi puhul seksi puudumist. Ja neid põhjuseid ei näe nad iseendas, vaid naiste käsutuses olevas seksuaalses vabaduses.

Juulis ja augustis saab Tööinspektsioonilt nõu küsida telefoni või meili teel
© Sputnik / Михаил Мордасов

Sest kaasaegses maailmas naisi enam ei jaotata otsekui omamoodi kaupa, vaid nad ise harrastavad seksi ainult nende meestega, kellega tahavad. Aga kuna naised suudavad teha oma valiku vaid pealiskaudselt ja valivad seejuures ainult kena välimusega mehi, tuleks nad vaba valiku võimalusest ilma jätta.

Vaenlane – feminism

Inceli liikumisest osavõtjad peavad ennast kannatajaks osapooleks – feminismi ohvriteks. Sest just feministid propageerivad võrdõiguslikkust, aga see on juba eos ebaloomulik, sest viib välja selleni, et mõned mehed kaotavad võimaluse seksuaalseks tegutsemiseks. Aktivistide arvates eksisteerib feminist vaid selleks, et mehi naistega seksimise õigusest ilma jätta.

Inceli osaliste viha naissoo vastu ei tunne mingeid piire. Nii eitavad nad või alahindavad seksuaalkuritegude (näiteks vägistamise) raskusastet ja isegi kutsuvad üles neid sooritama. Nad solvavad naisi igati, nimetades neid näiteks "feminoidideks" (analoogia põhjal "humanoididega"), mõeldes sellega, et nad ainult näivad inimesesarnastena.

Üldiselt ja kokkuvõttes on nende meeste jaoks kõne all võim. Nad leiavad, et tänapäeva ühiskonnas, millele on aina omasem sugupoolte võrdõiguslikkus, võetakse neilt nende kaasasündinud mehelik õigus saada seda, mida nad tahavad. Ja sel juhul on feminism mõistagi nende surmavaenlaseks. See väljendub eeskätt Inceli aktivistide internetis avaldatavates lugudes, kus propageeritakse mõtet, et "naised ei ole mingil moel suutelised selleks, et riiki juhtida", et "naistele valimisõiguse andmine oli viga" jne.

Eeldatavalt on nende aktivistide seas enesetaputerroriste

Et võimu kaotamist kompenseerida, haaravad mõned Inceli aktivistid relva. Nii tõmbas see kogukond tänavu enesele tähelepanu, kui 24. aprillil tappis 25-aastane mees Torontos 10 inimest. Politsei info kohaselt oli ta veidi enne kuritegu postitanud Facebooki mingisuguse sõnumi, millest sai teha järelduse, et ta oli selle liikumisega seotud.

2014. aastal mõrvas 22-aastane Elliot Rodger Californias kuus inimest ning sooritas seejärel enesetapu. Eelmisel õhtul oli ta salvestanud videoklipi, kus tunnistas, et oli mitu aastat järgemööda naistelt "korvi" saanud ja tahab neid nüüd selle eest karistada. Veidi aega enne seda aga kirjutas ta jututoas: "Ükskord tajuvad Inceli osalised oma tegeliku jõudu ja arvukust ja hävitavad meid rõhuva feministliku süsteemi. Kujuta endale ette maailma, kus naised sind kardavad."

Pärast viimast niisugust terroriakti, mis sooritati Torontos 22. juulil, levisid samuti kuuldused, et kurjategija tegutses ajendatuna naistevastasest vihast. Kusjuures politsei keeldus ametlikult kinnitamast, et enesetaputerrorist tegutses just säärasest motiividest juhindudes.

Inceli liikumise täpne ulatus ja selles osalejate arv jääb esialgu teadmata. Redditi võrgustiku teistes kanalites, aga ka veebilehel incels.me jätkuvad diskussioonid meeste naistepoolse tagasitõrjumise teemal. Samalaadseid gruppe on ka sedasorti veebisaitidel nagu YouTube, Twitter jt, ja nendes osalejate meelestatus muutub aina radikaalsemaks.

Tagid:
femenism

Peamised teemad