05:15 10. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.5731
Tallinna loomaaed tähistab tiigripäeva

Tallinna loomaaed tähistab tiigripäeva

© Sputnik / Вадим Анцупов
Ühiskond
lühendatud link
Tallinna uudised (325)
37 0 0

Tallinna loomaaed tähistab 29. juulil kell 11-15 rahvusvahelist tiigripäeva, mille puhul kutsub Tallinna loomaaed loomasõpru külla.

TALLINN, 29. juuli — Sputnik. Sellel puhul kõnelevad Amuuri tiigri aediku juures tiigritest Mati Kaal ja Anne Saluneem, plaanitavat suurt tiigrioru projekti tutvustab ja kogutud annetustest annab ülevaate Tallinna Loomaaia Sõprade Selts, teatab Tallinna loomaaed.

Kohal on tiigrioru ja amuuri tiiger Pootsmani toetajad. Osa saab võtta tiigrimängust ja kuulata tiigriluuletusi. Tiigrioru toetuseks võib kohapeal kujundada endale unikaalse tiigri T-särgi. Täpne ajakava loomaaia kodulehel ja Facebookis.

Heategevuskampaania aitab luua tiigritele Tiigrioru >>

Tiiger (Panthera tigris) on elanud Maal üle 2 miljoni aasta. Tänaseks on neid loodusesse alles jäänud 3000 kuni 5000 looma kuuest alamliigist, kuid sigimisvõimelisi isendeid võib olla alla 2500, kes viimastel andmetel elavad väikeste isoleeritud asurkondadena vaid 8 riigis: Bangladeshis, Bhutanis, Indias, Indoneesias, Malaysias, Nepalis, Tais ja Venemaal.

Tallinna Loomaaed tähistab hülgepäeva
© Sputnik / Вадим Анцупов

Amuuri tiiger on põhjapoolseima levikuga alamliik ja suurim tänapäeval elav kaslane. Tiigreid ohustab elupaikade hävimine ja killustumine, toidubaasi vaesumine, konkurents jahimeestega saakloomade pärast ning salaküttimine. Amuuri tiigri populatsiooni suuruseks on hinnanguliselt vaid umbes 500 isendit.

Tallinna loomaaias elab üks amuuri tiiger: isane Pootsman, kes sündis 2011. aastal Moskvas.

Teised uudised loomaaiast

Palavus on nii vinge, et isegi elevandid ei taha õueaedikus püsida. Nii keeldus Draay ükspäev üldse õue minemast, krapsakas Fien aga jooksis õue, haaras suure londitäie söödaks pandud oksi ja tormas nendega tagasi majja, kus nad neid siis koos Draayga mõnusas jaheduses süüa krõmpsutasid.

Alates teisipäeva õhtupoolikust käib taas õues ka isaelevant Carl, kelle operatsioonihaavu jätkuvalt igapäevaselt puhastatakse.

Kui jääkarud Friida ja Aron lösutavad keskpäevapäikese eest varjus, siis isakaru Nord lõbustab loomaaiakülalisi täie raha eest: patseerib ringi, hüüab ja tõmbab ninaga kaasa lõhna, teeb mitmeid lühikesi ujumisringe ja uurib klaasi vastu liibuvaid külastajaid.

Reedel sai esimese vaktsiinisüsti ja kiibi naha alla 29. mail sündinud ilvesekutsikas. Teine, 5. juunil sündinud ilvesehakatis, kes oma süste peab veel nädala jagu ootama, uudistas ema selja tagant julgelt inimesi.

Neljapäeval vabastati linnutiikidele tulipartide paar, kes mõni aeg tagasi Riiast Tallinna toodi. Tiikidel märgati toimetamas emast mandariinparti.

Koer võttis leopardipoja oma hoole alla >>

Möödunud nädalavahetusel kolisid loomaaeda Raplamaal maantee äärest leitud kaks saarmapoega. Siin püütakse nad üles kasvatada nii, et nad inimesesse ei kiinduks ja sirgununa loodusesse tagasi saaksid minna.

Loomaaiasõbrad ja Swedbanki ajaannetajad vahetasid esmaspäeval troopikamaja saali põrandal oleva puukoore uue ja puhta vastu välja.

Teema:
Tallinna uudised (325)
Tagid:
tiiger, loomad, ühiskond, tiigripäev, Tallinna Loomaaed, maailm, Eesti, Tallinn

Peamised teemad