06:04 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Eesti Vabaõhumuuseumis toimus laupäeval seitsmes mitmike kokkutulek

Tallinnas toimus üle-eestiline mitmike kokkutulek

© Sputnik / Вадим Анцупов
Ühiskond
lühendatud link
26 0 0

Eesti Vabaõhumuuseumis toimus laupäeval seitsmes mitmike kokkutulek, kus jagati lastele ja vanematele ellujäämiseks tarvilisi teadmisi. Sündmus tõi kokku kaksikuid ja kolmikuid ning nende õdesid-vendasid kasvatavad pered.

TALLINN, 12. august — Sputnik. Eile said pered läbi mängida erinevaid ohtlikke olukordi ja panna end proovile nii Korrus3 kui FC Flora treeneritega. Täiendada sai ka oma igapäevafüüsika teadmisi Hullude Professoritega. Lisaks sellele lauldi, mängiti ja tehti palju muud põnevat. Kõige väiksemaid ootas rahulik beebiala, kus sai puhata, süüa ja mähkida, edastas Pealinn.

"Nutiilmas ja päris elus lahendatakse keerulisi olukordi erinevalt. Päris elus ei saa nt õnnetuse korral pausi nuppu vajutada, vaid on vaja eelnevaid teadmisi, mis õigel hetkel meenuksid ja hädast välja aitaksid, seda näiteks nii metsa eksimise, mõne vigastuse kui vale aine neelamise korral. Ka vanemad võivad leida end olukorrast, kus on vaja kiirelt reageerida, et laste tervist hoida. Seega ohutusalast teavet ei ole kunagi liiga palju," rääkis korraldustiimi liige Kadri Talva-Ots kokkutuleku seekordsest teemavalikust.

Lapsed ja Arvamusfestival >>

Lisaks põnevatele ja praktilistele töötubadele said lapsed palju lustida. Keha sai kinnitada traditsioonilisel ühispiknikul, mille lõouks prooviti ka sel korral mahutada kõik pered ühisele fotole.

"Meie kogukonna jaoks on sündmus oluline, sest pered ootavad väga omavahelist kohtumist ja mitmike kasvatamise praktikate jagamist. Ühise jututeema leiavad kiirelt eri vanuses laste vanemad ning lapsed omakorda tunnevad end mõnusalt, sest nad ei ole seltskonnas erandid oma sarnase õe või vennaga," sõnas korraldustiimi liige Mirjam Treiel.

Möödunud aastal osales mitmike kokkutulekul 200 perekonda. Mitmike kokkutulekut korraldavad kolm naist, kel endil täiesti keskmine mitmikepere – kaksikud ja nende õed-vennad.

Tallinna Keskhaigla Sünnitusmajas oli aasta 2017 ajalooline — ilmale tulid kaks paari kolmikuid ning esimesed nelikud üle poolesaja aasta, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Keskhaigla sünnitusmaja alustas tegutsemist juba 1804. aastal ning on tänaseks kasvanud Eesti suurimaks, kus näeb igal aastal ilmavalgust ligi kolmandik kogu Eesti vastsündinuist.

Keskhaigla sünnitusmajas sündis rekordarv mitmikud >>

Alates 2008. aastast ainsana Eestis beebisõbraliku haigla tiitlit kandev sünnitusmaja pälvis mullu suvel Euroopa Sünnitusabi ja Günekoloogia Nõukoja akrediteerimise tulemusena sertifikaadi, mis tunnustab ITK naistekliinikut Euroopa sünnitusabi ja günekoloogia akrediteeritud õppebaasina. Seal töötab kokku üle poolesaja arsti ning ligi sada ämmaemandat.

Tagid:
mitmikud, pere, kokkutulek, ühiskond, lapsed, Eesti Vabaõhumuuseum, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56