07:59 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Ühiskond
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
3310

Peaminister Jüri Ratas ja Soome valitsusjuht Juha Sipilä avasid pühapäeval Helsingis Eesti Vabariigi juubeliaastale pühendatud jalgrattasõidu.

TALLINN, 12. aug — Sputnik. Kogupere üritusel osalejad said valida kahe Eestist inspireeritud distantsi vahel: 100 kilomeetrit tähistas Eesti Vabariigi juubeliaastat ning 24,2 kilomeetrit Eesti Vabariigi sünnikuupäeva, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Peaministrid Ratas ja Sipilä osalevad Eesti-Soome rattasõidul >>

Peaministrid Ratas ja Sipilä osalesid 24,2-kilomeetrisel distantsil. "Eestit ja Soomet ühendavad erilised sõprussidemed. Eelmisel aastal võtsime meeleolukalt Soome peaministri ja riigikantseleiga nende riigi 100. sünnipäeva puhul mõõtu jalgpallis Tallinnas. Seekord turgutasime vaimu ja keha ühisel jalgrattasõidul Helsingis. Loodan, et sellised üritused saavad traditsiooniks," ütles Ratas. 

Eesti ja Soome valitsus peavad ühise juubeliistungi
© Sputnik / Вадим Анцупов

Pärast jalgrattasõitu said kõik osalejad nautida Soome menuka trummari Kari Paavota, Silver Laasi ja Janno Trumpi ning Soome jazzitippude Mikko Pettineni ja Aki Haarala muusikat.

Peaministrid Ratas ja Sipilä arutasid Helsingis ka päevapoliitilisi küsimusi. "Ees ootab sündmusterohke ja Euroopale otsustav sügis. Peame Euroopa Liidus edasi liikuma mitmetes keerulistes küsimustes eesotsas Brexiti ja rändega," tõdes Ratas.

Lisaks kõnelesid valitsusjuhid Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest ja Eesti hiljutisest kogemusest. Soome valmistub praegu oma eesistumiseks 2019. aasta teises pooles. "Loodan, et Soome jätkab aktiivselt digiteemade ning idapartnerluse edasiviimist eesistumise ajal. Samuti Euroopa Liidu välispiiride tugevdamist," märkis Ratas.

Eesti-Soome jalgrattasõitu korraldasid Soome ja Eesti riigikantseleid ning EV100 korraldustoimkond koostöös Suomen Pyöräily ja Cycle Club Helsinkiga.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav veebilehelt. Soome tähistas oma 100. aastapäeva 2017. aasta 6. detsembril. Peaministrite ühisosalemine rattamaratonil rõhutab kahe riigi läbi aegade headena püsinud suhteid.

Soome 100. aastapäeva tähistamine kulmineerub 5-6. detsembril >>

EV100 juubeliperiood algas 2017. aasta 16. aprillil selle sündmuse meenutamisega ning kestab 2. veebruarini 2020, mil möödub 100 aastat Tartu rahu sõlmimisest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
sümboolne, vennasrahvad, peaministrid, jalgrattasõit, peaminister, juubeliaasta, Juha Sipilä, Jüri Ratas, Helsinki, Soome, Eesti

Peamised teemad