04:47 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Ühiskond
lühendatud link
Molotovi-Ribbentropi pakt (18)
14622

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamine on Nõukogude perioodi sisse arvestamata võimatu. Nõukogude ajal ei olnud Eesti jaoks mitte ainult miinused, vaid ka plussid, meenutab filosoofidoktor Eduard Tinn.

TALLINN, 20. august — Sputnik. Tallinnas Maarjamäe avatakse 23. augustil kommunismiohvrite mälestusmärk. See sündmus on ajastatud 1939. aasta NSVL ja Saksamaa vahel sõlmitud mittekallaletungilepingu — Molotov-Ribbentropi pakti — sõlmimise kuupäevale.

Filosoofiadoktor ja politoloog Eduard Tinn
© Sputnik / Вадим Анцупов

Filosoofiadoktor ja politoloog Eduard Tinn kritiseeris mälestusmärgi nimetust, sest see ei kajasta asjade tegelikku olukorda. "Monumendi püstitamine kommunismi ohvritele on kirjaoskamatu," ütles ta.

Eduard Tinn on veendunud, et Molotov-Ribbentropi pakti teemal pole mõtet lõputult rääkida. "Venemaa vabandas selle eest ja see on täiesti piisav," on Tinn kindel. "Kõigile on ammu selge, et eestlased kannatasid kurikuulsa pakti tõttu ning kaotasid oma riigi."

"Tähistame Eesti Vabariigi 100. aastapäeva, selles sajandis sisaldub 50 aastat Nõukogude Eesti aastat. Kuidas me muidu sada kokku saaksime?" on filosoofiadoktor hämmingus.

Tema arvates on võimatu nõukogude aega eitada. Sel perioodil oli eestlaste jaoks lisaks negatiivsetele nähtustele ka palju positiivset. "Eesti kultuur ega Eesti sport ei saanud kunagi nii palju raha, kui nõukogude ajal. Seetõttu areneski Eesti kultuur 60.-70. aastatel tormiliselt," — meenutas Eduard Tinn.

Igor Rosenfeld: Eestile on vaja uut arengustrateegiat >>

Oma mõtteid teema kohta kokku võttes ütles doktor: "Tänu Moskva rahadele arendasime me siin oma rahvuskultuuri." Eduard Tinn rõhutas, et räägib kultuurist kõige laiemas mõttes, nagu tunnusest, mis iseloomustab Eesti identiteeti.

Teema:
Molotovi-Ribbentropi pakt (18)

Samal teemal

27 aastat tagasi toimus referendum iseseisvuse taastamise küsimuses
Tagid:
valikuline, negatiivne, arvepidamine, positiivne, memoriaal, ajalugu, kultuur, EV100, Eesti NSV, NSV Liit, Eesti Vabariik, NSVL

Peamised teemad