20:50 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Ühiskond
lühendatud link
7320

Rändepoliitikat tuleb muuta - sellise nõude esitas Itaalia Euroopa Liidule.

Svetlana Kalmõkova, raadio Sputnik

Seekord ähvardavad poliitikud lüüa kõige õrnemasse kohta – üleeuroopalise eelarve pihta. Sest miks peaksime me teile maksma, kui te meie probleeme ei lahenda? 

ELi eelarvesse võib tekkida 20 miljardi eurone auk. Nii suur on Itaalia iga-aastane panus üleeuroopalisse "katlasse".

Ungari läheb suhetes Euroopa Liiduga täispangale >>

Mitmed Itaalia poliitikud teatasid üheaegselt, et Rooma loobub oma rahalistest kohustustest, kui Brüssel rändepoliitikat ei muuda.

Niisuguse hoiatuse esitas esmalt asepeaminister Luigi Di Maio, kes on ühtlasi ka majandusarengu, töö- ja sotsiaalpoliitika minister.

Saksamaa alustab pagulaste tagasisaatmist EL riikidesse, illustreeriv foto
© Sputnik / Екатерина Соловьева

Tema seisukohta toetas ka "Liiga" partei juht, asepeaminister Matteo Salvini, kes märkis, et "on tulnud aeg vähendada kasutute struktuuride rahastamist."

Itaalia peaminister Giuseppe Conte teatas, et riik kavatseb EL eelarve blokeerida. 

Brüsselis nimetatakse neid avaldusi spekulatsioonideks ja väljapressimiseks. Euroopa Liidu eelarvevolinik Günther Oettinger arvestas kokku, et Itaalia panus ei ületa 14-16 miljardit eurot.

Arvestades, et itaallased saavad Euroopa eelarvest oma erinevate projektide tarvis rahalisi vahendeid, moodustab nende netomakse ühiskassasse mitte üle 3 miljardi euro aastas.

Saksamaalt tuli Eestisse tagasi kvoodipagulaste perekond >>

Oettinger andis sellega mõista, et EL ei ole Itaaliale sugugi palju "võlgu". Mis puudutab pagulaste ümberjagamist, siis tuletas Euroametnik meelde, et tegu on riikide vastutusega. Seepärast ei olevat Brüsselile pretensioonide esitamine kohane.

Samas on olukord sisserändajatega muutusteta. Igal nädalal ilmuvad teated selle kohta, et Itaalia rannikule on jõudnud pagulastega täidetud paat, laevuke või purjekas.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Õiguskantsler: varjupaigataotlejad elavad kitsastes oludes
Euroopa migratsioonikriis: tarad, piirivalvurid ja laagrid
Tagid:
põgenikekeskus, pagulaskriis, eelarvekava, põgenikustaatus, põgenikepoliitika, eelarvestrateegia, šantaaž, põgenikelaager, eelarvepoliitika, eelarve, pagulased, põgenik, Luigi Di Maio, Giuseppe Conte, Matteo Salvini, Günther Oettinger, Põhja-Aafrika, Lõuna-Euroopa, Euroopa Liit, Euroopa, EL, Itaalia

Peamised teemad