05:14 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Ühiskond
lühendatud link
10411

Püüame olla Jossif Kobzoniga sarnased, et inimesed kuulaksid meiegi etteasteid püsti seistes, nagu see oli tema esinemistel, ütles Anne Veski.

TALLINN, 30. august – Sputnik. Uudis Jossifi Kobzoni surmast olid populaarse eesti lauljatari Anne Veski jaoks šokk. Intervjuus Sputnik Eestile rääkis lauljatar oma kohtumistest Kobzoniga ja temalt saadud toetusest ajal, kui ta muusikuna alles oma esimesi samme astus. 

"Jossif Kobzon oli kunstnik suure tähega! Kui mul olid Moskvas aastapäevakontserdid, oli ta alati kohal ja õnnitles mind, kinkides mulle oma laule. Kui ma estraadilaval oma esimesi samme astusin, sain temalt julgustust ja head nõu," ütles lauljatar.

Suri legendaarne laulja Jossif Kobzon
© Sputnik / Михаил Климентьев

Ta ei öelnud täpselt, milliste nõuannetega tegu oli, kuid tunnistas, et need on teda elus palju aidanud: "Ja ma teadsin, et kui midagi läheb halvasti, võisin ma alati tema abile loota. Jumal tänatud, et niisuguseid hetki oli vähe."

Anne Veski rääkis ka Jossif Kobzoni kontsertidelt saadud naudingust. Eelkõige tuletas ta meelde laulja etteastet Tallinnas, mis kestis kolm tundi:"Ma istusin tookord ja mõtlesin:" Mamma Mia! Kuidas suudaksin mina nii esineda, et inimesed mind kolm tundi suu lahti vaataksid ja kuulaksid? "

Jossif Kobzoni edu põhjustest rääkides märkis Anne Veski esitatava repertuaari mitmekesisust.

"Ta laulis oma isamaast, sõprusest, nii juudi meloodiaid kui vene rahvalaule. Kui kõikidel artistidel oleks repertuaaris selline tagavara," lisas ta.

Anne Veski usub, et lavadel pole enam selliseid kunstnikke nagu Kobzon. "Kõik tema laulud olid tähendusega. Nii noored kui vanad võivad tema lauludest midagi enda jaoks leida… Ta oli lihtsalt suurepärane laulja," lisas Veski, "Teate, kui inimene laulab südamest, siis pole oluline, kas seade on kaasaegne või mitte."

Peamine on see, et Jossif Kobzon andis oma laulude tuuma kuulajatele nii selgelt ja ausalt edasi, et tema töö kujutab endast tervet ajajärku. Tema fenomeni uuritakse veel pikka aega."

Vaatamata lauljatari tänasele leinameeleolule, tunnistas ta, et on õnnelik, võimaluse elada ühel ajal Jossif Kobzoniga ja tema kontserte kuulata.

"Me peame püüdma olla Jossif Kobzoniga sarnased selles mõttes, et inimesed kuulaksid meiegi soolokontserte püsti seistes, nagu see oli tema esinemistel," võttis Anne Veski öeldu kokku. 

Neljapäeval, 30. augustil suri Moskvas kuulus Nõukogude ja Venemaa laulja, NSV Liidu rahvakunstnik Jossif Kobzon. Möödunud aasta septembris tähistas kunstnik oma kaheksakümnendat sünnipäeva.

© Sputnik / Mikhael Klimentyev
President Putin Jossif Kobzoni 80. sünnipäeva juubelikontserdil

Lauljal diagnoositi 2005. aastal tõsine onkoloogiline haigus. Tänavu juulis pandi Kobzon haiglasse. Tema seisundit hinnati "stabiilselt raskeks".

Oma kontserttegevuse kõrval osales Jossif Kobzon aktiivselt Venemaa ühiskondlik-poliitilises elus. Ta oli korduvalt valitud Riigiduuma saadikuks. Laulja oli laialdaselt tuntud oma rahualgatustega Tšetšeenia konflikti ajal 1990. aastatel.

Päästes inimelusid ja riskides enese omaga, võttis Kobzon osa läbirääkimistest 2002. aastal Moskvas Dubrovka teatrikeskuse hoones inimesed pantvangistanud terroristide pealikuga. Läbirääkimiste tulemusena õnnestus tookord vabastada kolm alaealist ja üks naisterahvas.

Pärast 2014. aastal Ukrainas toimunud riigipööret kritiseeris Kobzon uut võimu, mõistis hukka Kiievi-poolse sõja vallandamise Donbassis.

© Ruptly
Jossif Kobzon: "Ma püüdsin oma auditooriumi suunata."

Samal teemal

"Kremli ööbikud" kogusid Narvas rekordilise kuulajaskonna
Kuidas Läti pärast "New Wave" Sotši lahkumist hakkama saab
Venemaa valis välja oma esindaja 2017. aasta Eurovisioonile
Tagid:
matus, lein, laulja, surm, Jossif Kobzon, Anne Veski, Eesti NSV, Moskva, Eesti, Venemaa

Peamised teemad