03:01 01. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Ühiskond
lühendatud link
6220

Millal moodustus Eesti moslemikogukond ja mida ta endast praeguseks kujutab, räägib Eesti mufti Ildar Muhamedšin.

TALLINN, 16. september — Sputnik. 2018. aastal tähistas Eesti moslemikogukond oma 90. aastapäeva, teatas Eesti mufti Ildar Muhamedšin Sputnik Kõrgõstan-ile.

"Praegu on kogukonna nõukogus esindatud kõige erinevamad rahvused, sealhulgas nii sunniitide kui ka šiiitide esindajaid. Sellel (religioossel — Toim.) pinnal ei ole meil mingeid vastuolusid," rõhutas Muhamedšin.

Mufti sõnul ei ole Eestis kõrgemaid islamiõppeasutusi. Küll aga on puhkepäevakoolid, kus erinevatest rahvustest lastele tutuvstakse oma rahvuskultuuri.

Islami kogukond korraldab ka islami kultuuri, kirjaoskuse ja eetika kursusi. Need, kes soovivad kõrgemat religioosset haridust omandada, õpivad välismaal.

Muhamedšini sõnul tulid kaks sellist kõrgkoolilõpetajat eelmisel aastal Eestisse tagasi ja töötavad nüüd kogukonna imaamide ja usuliste nõunikena.

Eesti mufti Ildar Muhamedšin osales III rahvusvahelisel teadus- ja teoloogilisel konverentsil "Vaimulik Siiditee. Suured humanistlikud traditsioonid ja tänapäeva väljakutsed," mis toimus 13.-14. septembril Biškekis.

Õiguskantsler: varjupaigataotlejad elavad kitsastes oludes >>

Nagu Sputnik Eesti kaks aastat tagasi kirjutas, teatas Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğlu, et Türgi on valmis rajama Eestisse mošee, kui Eesti võimud sellega nõus on.

"Türgi ehitab mošeesid ja saadab imaame," lisas Çavuşoğlu.

"Mõõduka islami esindajad peaksid oma sõnumi edastamisel olema aktiivsed. Vastasel juhul jäävad inimesed rohkem äärmusliku voolu esindajate meelevalda," põhjendas ta, "See on tegelikkuses parim viis radikaliseerumise vältimiseks."

Viimase rahvaloenduse järgi on Eestis kakskümmend tuhat moslemit, kes järgivad islami eri suundumusi. Islami kultuurikeskus ja mošee paiknevad Tallinnas Keevise tänaval.

Samal teemal

"Demokraatia kahjustamise" eest karistatakse esmakordselt tervet riiki
Saksamaa alustab pagulaste tagasisaatmist EL riikidesse
Saksamaalt tuli Eestisse tagasi kvoodipagulaste perekond
Tagid:
mõõdukus, sunniidid, šiiidid, islamist, äärmuslus, islamofoobia, islamiterrorism, äärmuspropaganda, mošee, islam, radikaliseerumine, Ildar Muhamedšin, Mevlüt Çavuşoğlu, Biškek, Kõrgõzstan, Eesti, Türgi

Peamised teemad