17:47 28. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Ühiskond
lühendatud link
21 0 0

Tallinnas, nagu paljudes muudes Eesti paikades tähistati laupäeval autovaba päeva. Sel päeval rääkisid psühholoogid vaimse tervise ja füüsilise koormuse seostest.

TALLINN, 23. september — Sputnik. Psühholoogiline nõustaja Kaido Taime sõnul on inimeste eludes olevad kriisid väga erinevad, asi, mis ühele inimesele tekitab kriisi, ei pruugi seda teisele tekitada.

Tallinna Vabaduse väljakul tähistatakse autovaba päeva >>

Perenõustaja ja psühholoog Daniel Soomeri sõnul on nii füüsiline liikumine kui ka eneseteostus olulised komponendid hea vaimse tervise juures, kirjutab Pealinn.

Autostumisest: luksusesemest on saanud igapäevane tarbeese, illustreeriv foto
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

"Kriisiks nimetatakse üldiselt olukorda, kus inimesel ei jätku enam oma olemas olevatest ressurssidest selleks, et olukorra ja tunnetega toime tulla," sõnas Taim.

Psühholoog Roman Krõlovi sõnul võiks aga kriisi nimetada ka normaalseks arengu protsessiks. "Ka ühes eluetapist teise minemine on kriisiolukord kuid see omab positiivset potentsiaali," sõnas Krõlov.

Lastepsühholoog Ene Vasli sõnul saab aga iga inimene oma vaimse tervise hoidmiseks ja selle heaks midagi teha. Üha rohkem räägitakse vaimse tervise kriisidest aga tervest vaimsest tervisest väga palju vähem. Hea vaimne tervis algab Vasli sõnul eelkõige igapäevastest tegevustest, nagu korralik söömine ja magamine.

"Üks olulisemaid, hea vaimse tervise hoidjatest on ka head inimsuhted," sõnas Vasli.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuu väärtustab tervislikku eluviisi >>

1. septembril algas Tallinnas keskkonnasõbraliku liikumise kuu, mille eesmärk oli suurendada inimeste keskkonna- ja liiklemisteadlikkust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Eesti Vabariigi sajandal aastal pühendatakse rohkem tähelepanu ka terviseteadlikkuse suurendamisele ja tervisliku eluviisi edendamisele.

Juba seitsmendat aastat tähistatava keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmuseks sai autovaba päev 22. septembril, mille raames korraldati Eesti Tervisemess "Liikuma!"

"Tallinnas on autovaba päeva korraldatud juba aastast 2000 ja traditsioon jätkub ka käesoleval aastal," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf." Kõigile ühistranspordi kasutajatele, kes valideerivad oma sõiduõiguse Ühiskaardiga või mõne muu piletimüügisüsteemis registreeritud andmekandjaga, on sõit 22. septembril tasuta ja validaator neile piletit ei müü."

Kogu ettevõtmise üheks eesmärgiks on propageerida keskkonnasäästlikke liikumisviise: jalgrattasõitu, jalgsi liikumist ja ühissõidukite kasutamist. Seetõttu on erandina laupäeval ühissõidukid kõigile tasuta.

Tagid:
kriis, psühholoog, sport, liikumine, tervis, auto, ühiskond, vaimne tervis, autovaba, linnavalitsus, Tallinn, Eesti

Peamised teemad