05:16 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Ühiskond
lühendatud link
2210

Kantar Emori uuringu järgi soovib viiendik seni ärist eemale jäänud Eesti elanikest hakata lähima viie aasta jooksul ettevõtjaks, lootes nii suuremat paindlikkust oma tööelu korraldamisel ja eneseteostusele ja sõltumatusele tööandjast.

TALLINN, 25. september — Sputnik. 16 protsenti loodab asutada oma firma ja kuus protsenti hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks, seejuures plaanib valdav osa tegeleda oma äriga põhitöö kõrvalt, vahendas ERR.

Eestlased asutavad Balti naabritest kaks korda rohkem ettevõtteid >>

14 protsenti Eesti elanikest on juba praegu ettevõtjad, kes on asutanud oma firma. Samas leidub neid, kes on kunagi oma firma loonud ehk 24 protsenti, mis tähendab, et väga suur osa ehk tervelt kümnendik on oma ärist mingil põhjusel loobunud.

Kantar Emori eksperdi Tauno Mändla sõnul unistavad paljud vastanud ettevõtja rolliga kaasnevast eneseteostusest ja suuremast vabadusest ning sõltumatusest, mis võib olla tegelikkuses ka näiv.

SEB uuring "Baltimaade ettevõtlusbaromeeter" (Baltic Business Outlook) tulemustest selgus, et eestlased on märkimisväärselt agaramad uute ettevõtete alustamisel ja loomisel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen näeb selle peamiste põhjustena ettevõtluskeskkonda, iduettevõtete ökosüsteemi ning väljarännet.

Ivanova Peterburi foorumil: ettevõtlus ja kultuur ühendavad >>

Kui 2017. aastal asutati Eestis 21 947 ettevõtet, siis Leedus 11 378 ja Lätis 10 094 uut ettevõtet ning koondnumbrites ületab Eesti oma lõunanaabreid Baltikumis seega pea kahekordselt. Oma rolli mängivad Eesti puhul e-residentide ettevõtted, mida on viimastel aastatel asutatud kokku üle 5000, teatas SEB.

Tagid:
töö, uuring, ühiskond, ettevõtlus, Kantar Emor, Eesti

Peamised teemad