15:02 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Ühiskond
lühendatud link
38 0 0

USA suhtlusvõrgustik Facebook teatas reedel, et programmivea tõttu sattusid ohtu 50 miljonit kontot, millele küberkurjategijad ligipääsu said. Pole esialgu siiski teada, milliseid tagajärgi rünnak võis põhjustada ja kes selle korraldas.

TALLINN, 30. september — Sputnik. Sotsiaalvõrgustik lülitas turvalisuse tagamiseks välja "View as" funktsiooni, mida kurjategijad kasutasid. Facebook informeeris juhtunust ka politseid, vahendas BNS.

"On selge, et ründajad kasutasid nõrkust Facebooki koodis. Me oleme programmivea kõrvaldanud," ütles ettevõtte turvalisuse eest vastutav Guy Rosen.

Yana Toom: Facebook ei vääri pimedat usaldust >>

Roseni sõnul pole esialgu siiski teada, milliseid tagajärgi rünnak võis põhjustada ja kes selle korraldas.

"Me alles alustasime uurimist ja ei veel, kas neid kontosid kuritarvitati või kas infole pääseti ligi. Me ei tea ka, kes on rünnakute taga või kus nad tegutsevad," seletas Rosen.

"Meil on juhtunu üle väga kahju. Inimeste turvalisus on meie jaoks väga tähtis," lisas Rosen. Facebooki tegevjuht ja asutaja Mark Zuckerberg kinnitas samuti, et teisipäeval avastatud programmiviga on parandatud.

Austria jurist ootas öö ära ja ründas Facebooki >>

"Me puutume pidevalt kokku rünnakutega, kus kontosid üritatakse kaaperdada või informatsiooni varastada. Me peame jätkama tööd ja arendama tööriistu, et selliseid asju saaks tulevikus ära hoida," kirjutas Zuckerberg.

Zuckerbergi andmetel tekkis turvaauk, kui Facebook tegi 2017. aastal muutusi videote üleslaadimisel.

Facebook teatas suve algul, et programmivea tõttu oli kuni 14 miljoni kasutaja mõned privaatpostitused mitu päeva avalikult nähtavad, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Probleem, mis Facebooki väitel on parandatud, leidis aset mais. Tegemist on järjekordse privaatsusskandaaliga maailma suurima sotsiaalmeediakompanii jaoks.

25. mail jõustus Euroopa Liidus Isikuandmete kaitse üldmäärus (GDPR), mis tegi internetikasutajate õiguste kaitse rangemaks. Samal päeval seoses üldmääruse rikkumisega esitati Facebook-i ning WhatsApp-i ja Instagram-i vastu hagid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Facebook ja Google üritavad kasutajaid saada jagama oma isiklikke andmeid "invasiivsete" ja piiratud vaikesätete kaudu, hoolimata Euroopa Liidust andmekaitseseadusest, mille eesmärk on anda kasutajatele rohkem kontrolli ja valikuid, selgus Norra riigi uuringust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti juuni lõpus.

Facebooki skandaal puudutab umbes 87 miljonit inimest >>

"Facebook ei vääri pimedat usaldust — peame rangelt jälgima tema poolt uute isikuandmete kaitse reeglite täitmist," ütles Euroopa Parlamendi plenaaristungil EP liige Yana Toom mai lõpus.

Tagid:
kaitse, julgeolek, kasutajad, viga, tarkvara, Facebook, Mark Zuckerberg, USA, maailm

Peamised teemad