10:18 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Ühiskond
lühendatud link
24 0 0

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäevasel istungil taastada kõigis kaheksas linnaosas alaealiste komisjonid, uue nimega lastekaitsekomisjonid. Komisjonide töösse kaasatakse politsei, haridus- , spordi- ja noorsootöö-, tervishoiuvaldkonna esindajad.

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. Abilinnapea Tõnis Mölder lausus, et loodavad lastekaitsekomisjonid võtavad tänasest õigusruumist maksimumi, et aidata riskikäitumisega noored tagasi õigele teele, vahendas Raepress.

Taavi Aas: vägivald Tallinna tänavatel peab kiirelt lõppema >>

"Moodustame kõigi kaheksa linnaosa juurde lastekaitsekomisjonid, mille ülesanne on nõustada ja toetada linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonda keerukate juhtumite lahendamisel," selgitas Mölder.

Komisjonide töösse kaasatakse politsei, haridus-, spordi- ja noorsootöö-, tervishoiuvaldkonna esindajad, et rakendada juhtumite lahendamisel lisaks sotsiaalhoolekande abinõudele teisi meetmeid.

"Koostöövõrgustiku roll on väga tähtis, sest praktika näitab, et keerukamate juhtumite korral võib esmatasandi koostööst jääda lihtsalt väheks. Lastekaitsekomisjonide suureks eeliseks on aga see, et töös osalema kutsutud asjatundjad toovad kaasa teadmisi eri meetmetest ja teenustest, mida saab juhtumite lahendamisel kasutada," sõnas Mölder.

Abilinnapea sõnul ei saa lapsi hirmutada ja toetada üheaegselt, kuid teatud juhtudel on vaja ka mõjutusvahendeid, mis oleksid suunatud otse lapsele, motiveeriksid teda käitumist muutma ja omandama uusi oskusi.

Ligi 30 000 Eesti noort ei õpi, osale koolitustel ega tööta >>

"Seetõttu õigustavad uued lastekaitsekomisjonid end kindlasti, sest kogu vastutuse koormus ja ennetustöö ei saa olla vaid lastekaitsetöötajate õlul," viitas Mölder alaealise mõjutusvahendite seaduse kaotamisele, millega kaotati varasemalt kohalike omavalitsustele antud õigused alaealisi ja nende vanemaid mõjutada.

Lisaks teeb komisjon Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametile ettepanekuid teemade arutamiseks laste ja perede heaolu ümarlaual, mis on Tallinna linnavalitsuse alatine komisjon.

Ümarlaua ülesanne on muu hulgas linnavalitsusele ettepanekute tegemine vanemlust ja perede toimetulekut toetavate teenuste algatamiseks, asjakohase teenuste süsteemi arendamiseks ning varase sekkumise ja lastekaitsesüsteemi pidevaks arendamiseks.

Viimasel ajal Tallinna tänavatel võimu võtta püüdvate noortekampade taltsutamiseks on vaja riigi ja linna viivitamatut tõhusamat koostööd, et turvatunne pealinnas taastada, rõhutas Tallinna linnapea Taavi Aas septembri algul, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Justiitsminister Urmas Reinsalu kutsus septembris kokku ümarlaua, et arutada, kuidas tõhusamalt ohjeldada vägivaldseid noortekampasid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Ministri hinnangul nõuavad viimase aja noortekampade rünnakud selgelt tõhusamat koostööd justiitssüsteemi ja sotsiaaltöötajate vahel.

Reinsalu sõnul on vägivaldsed noortekambad tõsine turvatunnet ohustav probleem."Kui kuritegevuse statistikas on suurim osakaal varavastastel kuritegudel, siis alaealiste kuritegevuses just vägivalla," ütles Reinsalu.

Tagid:
riskikäitumine, sport, rikkumine, vägivald, haridus, koostöö, lapsed, noored, lastekaitsekomisjon, linnavalitsus, PPA, Tõnis Mölder, Eesti, Tallinn

Peamised teemad