11:37 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Ühiskond
lühendatud link
7530

Ukraina soomuskaatri "Krementšug" kapten Aleksandr Regula teatas, et tema laev on Venemaa laevastiku jaoks "nähtamatu". Tema sõnul muudab laeva avastamatuks eriline geomeetria, raadiolained neelav laevakuju ja -värvikiht.

Igor Romanovitš, blogi Green Tea autor RIA Noovostile

Öised lained laksusid vaikselt vastu Sevastoopoli reidil tukkuva Musta mere laevastiku väikese raketilaeva "Miraaž" pardaid,.

Kolm vahimadrust läksid laeva ahtrisse suitsu tegema ja kohtasid seal pootsmani, kes AK-176-le nõjatudes rahulikult piipu tõmbas. 

"Mihhailõtš, räägi midagi huvitavat!" palusid madrused vana pootsmani.

Mihhailõtš sügas mõtlikult rinda, pühkides minema paar sinna kleepunud merekarpi ja puhus piibust suitsurõnga: "Meri varjab palju hämmastavaid saladusi, kollanokad. Kas olete kuulnud ukraina viirastuslikest kummituskaatreist?"

"Ei," kohmetusid madrused tahtmatult.

"Siis kuulake! See on väga salapärane lugu. Ühel päeval kaaperdas vanast Türgi kuunarist edukalt ümber ehitatud Ukraina sõjaväe reiderväikese, relvastamata Krimmi seineri, mis majandusvööndis kilu püüdis.

Meie kalurid pidid kannatama palju solvanguid ja mõnitusi. Neilt nõuti nii riigilipu põletamist, Ukraina kodakondsuse võtmist kui kuunari tekil hüppamist, kuid ükski neist ei liikunud paigast.

© Sputnik / Anton Denisov
Viirastuslaev Meganomi neeme lähedal Krimmi rannikuvetes kuuvarjutuse ajal

Siis käskis Ukraina aluse komandör oma alluvail kogu kalasaak — kuus tonni kilu — üle parda merre heita.

Kalurid kahvatusid — kogu raske töö hävitati nende silme ees – kalurite jaoks on aga kala sama, mis elu. Mõne piinava hetke möödudes tõusis treppi mööda seineri kaptenisillale hallipäine kapten ise…

Pootsman vaikis ja hakkas vahepeal kustunud piipu läitma.

"Mis edasi juhtus, Mihhailõtš?" ärritusid noored madrused, "Mis edasi sai?"

Pootsman puhus välja krabikujulise suitsupilve, imetles seda hetke ja jätkas: "Ja siis võttis seineri kapten oma vana, Nõukogude aegadest pärit ruupori ja needis valjuhäälselt ära kogu Ukraina mereväe.

Ei jõudnud veel tema viimaste needmissõnade kaja kerges meretuules hajuda, kui kõigi Ukraina sõjalaevade kuju ja värvkate muutusid äkki raadiolaineid neelavaiks, nende kerede geomeetria eriliseks ja nad ise koos meeskondadega täiesti nähtamatuiks. Ja mitte ainult Venemaa laevastiku, vaid kõigi jaoks.

"Kuidas see võimalik on?" ahhetasid kuulajaid, "Täiesti?"

"Absoluutselt," noogutas pootsman karmilt. "Alates sellest ajast ei ole ukrainlaste merevägi kellelegi nähtav. Ja ta jääbki selliseks, kuni nad püüavad kinni ja tagastavad Krimmi kaluritele need kuus tonni kilusid.

Ja mitte lihtsalt kilusid, vaid nimelt needsamad kalad, mis merre valati. Kuues tonnis on neid täpselt kolmsada tuhat tükki.

Sellest ajast peale kuulevad paljud öösiti merel kurblikke, pikki oigeid: "Au olgu Ukrainale!" Räägitakse, et see on laineid kündev Ukraina nähtamatu laevastik, mis kilusid tabada püüab. 

© Sputnik / Alexandr Kryazhev
Superkuu ajal kostavad meeskonnaliikmete oiged eriti õõvastavalt, pardal süttivad siis sageli virvatuled.

Vot selline legend, kollanokad. Olgu, kell lööb varsti neljandat hommikutundi — valmistuge vahikorra üleandmiseks!"

………………..

Taevasse tõusis ehapuna. Haigutav kokk viskas eilsed toidujäägid üle parda ja läks kambüüsi hommikusööki valmistama.

"Neetud tiblad!", vandus soomuskaatri U-177 "Krementšug" kapten, masinlikult oma mundrilt kartulikoori pühkides, ehkki toidujäägid lendasid segamatult läbi tema, läbi kaatri ja sulpsatasid lainetesse, mis olid läbi soomuspaadi poolläbipaistva kere selgesti nähtavad.

U-177 kapten tahtis just Venemaa raketilaeva suunas nähtamatu süljeläraka sülitada, kui saabus teade, et kaater U-175 "Berdjansk" märkas suurt kiluparve, mis nägude poolest vägagi otsitavaid isendeid meenutas ja andis kohese korralduse: "Täiskäik edasi!"

Речные бронекатера Бердянск и Аккерман проекта 58150 Гюрза во время ходовых испытаний в открытом море
Projekti 58150 "nähtamatud" soomustatud jõekaatrid "Berdjansk" ja "Akkerman"

Nähtamatu meeskond surus nähtamatud aerud vette ja needuse all olev läbipaistev soomuskaater sööstis kalaparve püüdma.

Tagid:
raadiolaineid neelav, varglaev, nähtamatu laev, viirastuslaev, Musta pärli needus, soomuskaatrid, Musta Mere laevastik, Ukraina merevägi, Musta mere laevastik, Sevastoopol, Must meri, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad