02:43 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Ühiskond
lühendatud link
42 0 0

President Kersi Kaljulaid meenutas pühapäeval Kadriorus Wessexi krahvinna Sophie ja krahv prints Edwardiga kohtudes Ühendkuningriigi 100-aastaseid liitlassuhteid Eestiga.

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. "Hindame Eestis, et Ühendkuningriik on olnud Eesti sõbraks ja liitlaseks juba 100 aastat," ütles president Kersti Kaljulaid kohtumisel, kus räägiti kahe riigi tihedast kaitsekoostööst, mis sai alguse juba sada aastat tagasi, kui Briti sõjalaevastik ja lennuvägi osutasid Eestile Vabadussõjas otsustavat abi, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Президент Эстонии Керсти Кальюлайд и принц Эдвард
Kersi Kaljulaid kohtus Wessexi krahvinna Sophie ja krahv prints Edwardiga

"Ka tänapäeval on heade sõprade ja liitlaste abi sama väärtuslik kui 100 aastat tagasi ja mul on hea meel, et NATO liitlaste suurendatud kohaloleku kaudu on ka praegu tunda Ühendkuningriigi tugevat toetust meie iseseisvusele," lausus Kaljulaid.

Kohtumisel arutati pikemalt veel digiteemasid, sealhulgas Eesti kogemusi e-valitsemise ning küberjulgeoleku valdkondades ning sellealase koostöö arendamist. Wessexi krahv ja krahvinna on Eestis ametlikul visiidil, et tähistada Eesti ja Ühendkuningriigi 100 aastat kestnud sõprussuhteid.

Esmaspäeval asetavad nad pärja kaitseväe kalmistul asuvale Vabadussõjas langenute mälestusmärgile, kohtuvad Tallinna inglise kolledži õpilastega, avavad lennusadamas Briti mereväe teemalise näituse, kohtuvad riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Jüri Ratasega ning istutavad Eesti sajanda aastapäeva puhul Kadrioru parki tamme.

Eesti ja Suurbritannia kaitseministrid kohtusid Londonis >>

Eesti ja Suurbritannia kaitsekoostöö nii NATO-s kui ka mitmerahvuselistes kooslustes on tihe. Juuni alguses alustas Eesti jalaväerühm NATO Resolute Support missiooni raames Suurbritannia üksuse koosseisus Afganistanis, Kabulis. Lisaks tehakse koostööd mitmerahvuselises ühendekspeditsiooniväes (JEF) ning Prantsusmaa eestvedamisel Euroopa valmidusalgatuses, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eestil ei jätku töökohti kõigile "brittidele" >>

Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust 2019. aasta 29. märtsil. Läbirääkimised Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise teemal kestavad eelmise aasta suvest ega ole veel käegakatsutavaid tulemusi andnud. Kõigis küsimustes, sealhulgas tulevase kaubandusrežiimi osas, püsib ebakindlus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
julgeolek, kaitsekoostöö, poliitika, liitlasriigid, NATO, Wessexi krahvinna Sophie, Kersti Kaljulaid, krahv prints Edward, Suurbritannia, Eesti

Peamised teemad