03:32 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Ühiskond
lühendatud link
3310

Ootamatult saabunud külmakraadid on muutnud teed äärmiselt libedaks, mistõttu palub politsei liiklejatel olla hommikusi sõite ette võttes tähelepanelikud ja tuletab meelde, et piirkiirus on võimalus mitte kohustus.

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. Paraku on nii Tallinna kui ka Rakvere lähistel juba juhtunud ka mitmeid libedusest tingitud liiklusõnnetusi, seni õnneks keegi neis tõsisemalt viga saanud ei ole. Politsei palub sõita pigem aeglaselt ja vältida möödasõite.

Jalgrattaga õnnetusse sattunud 11-aastasel poisil tuvastati joove >>

Teid kattev kiilasjää on teinud esmaspäeva hommikuse liiklemise kõikjal raskemaks, seda eriti Põhja- ja Kesk-Eesti asulavälistel teedel. Paraku on nii Tallinna kui ka Rakvere lähistel juba juhtunud ka mitmeid libedusest tingitud liiklusõnnetusi, seni õnneks keegi neis tõsisemalt viga saanud ei ole.

Politsei palub liiklejatel olla hommikusi sõite ettevõttes tähelepanelikud ja tuletфb meelde, et piirkiirus on võimalus mitte kohustus. "Seega palun ärge ajage libedates teeoludes liigeldes taga lubatud suurimat kiirust. Sõitke pigem aeglasemalt, rahulikult, suuremat pikivahet hoides ja möödasõite vältides," märkis politsei.

Musta jää oht on kõige suurem sildadel ja metsavahelistel teedel ning seda eelkõige varahommikuti. Libedust põhjustavad ka maha langenud märjad lehed, mida näiteks kõrvaltänavates nii kiiresti ära ei koristata.

Aasta esimese kaheksa kuu jooksul on juhtunud kokku 1028 liiklusõnnetust, milles said kannatada 1277 inimest, hukkunud on 56 inimest, kellest 14 ei kasutanud turvavarustust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti septemberis.

Rehvivahetushooaeg läheneb ja seda silmas pidades alustas Tallinna linn digiekraanidel kampaaniat "Tolm tapab", mis soovitab talvehooajal eelistada väiksema ökoloogilise jalajäljega lamellrehve, vahendas udusiteportaal Sputnik Eesti eelmisel nädalal. Kampaaniaga juhitakse kõigi tallinlaste tähelepanu sellele, millist kahju tekitab naastrehvide kasutamine ja kui lihtne on seda kahju minimeerida.

Liikluses hukkus üle poolesaja inimese >>

Alates 15. oktoobrist on kõigil autoomanikel aeg hakata tõsiselt eelseisvale talvehooajale mõtlema ja teha valik, kas sõita talvel naast- või lamellrehvidega? Naastrehvidega sõitmine on lubatud alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste teeolude korral kuni 30. aprillini. Naastudeta talverehvidega ehk lamellrehvidega tohib sõita aasta läbi.

Talverehvide kasutamine Eesti Vabariigis on kohustuslik kolmel talvekuul, alates 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Auto talvised jalavarjud
© RIA Novosti .
Auto talvised "jalavarjud"
Tagid:
külmakraadid, ohtlik, autojuht, liiklus, hoiatus, ühiskond, libedus, must jää, politsei, Eesti

Peamised teemad