10:10 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Ühiskond
lühendatud link
34120

Tadžikistani pealinnas toimunud rahvusvaheline käsitööfestival "Tšakan" pälvis ka eestlaste tähelepanu.

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. Tadžikistani pealinnas Dušanbes toimus rahvusvaheline käsitööfestival " Tšakan", kus osales kokku umbes 100 meistrit ja käsitöölist Tadžikistanist ja ka lähematest ning kaugematest välisriikidest. 

Tantsuansambel Neposedõ, arhiivifoto
© Фото : из личного архива ансамбля танца "Непоседы"

Sputnik Tadžikistan teatab, et festivali välismaalastest külaliste hulgas oli ka ökobrändi Villapai asutaja Iti Pallin. Ta saabub oma kudumitega Dušanbesse juba kolmandat korda.

Iti võttis kaasa pisut tooteid igast kategooriast: mõned paarid lastekäpikuid, mitmed soojad villased sokid, mis sarnanevad artikli autorite sõnul Pamiiri džurabidega (käsitsi kootud etniliste poolvillaste sokkidega — Toim.), samuti ühe hämmastava ornamendiga lumivalge salli.

"Miks nii vähe? Selleks on põhjused — meie villased tooted on väga kallid, mõnikord ka Eesti rahva jaoks. Näiteks soojade sokkide hind on 50 dollarit, see õrn sall — 130 dollarit," märgib meister.

Artikli autorite sõnul mõistab Eesti käsitööline, et sellise summa eest võib end Dušanbe kohalikul turul pealaest jalataldadeni riidesse panna.

"Nii oligi. Festivali külastajad võisid tema toodud töid vaid vaikselt imetleda," märkisid Sputnik Tadžikistani ajakirjanikud, lisades, et paljud teisedki osalenuist kaebasid vähese ostuhuvi üle. 

Tadžikistani pealinn Dušanbe
© Sputnik / Алексей Куденко

Võib-olla tehti üritusele vähe reklaami, või nappis ostjatel raha, kuid ilusad ja imetlusväärsed tooted ei leidnudki uusi omanikke, järeldab üks kommenteerijatest: "Silmad ei jõua kaupa ära imetleda, kuid hinnad hammustavad: kuidas kulges Tšakani festival Dušanbes".

Eestlanna hämmastavad avastused

Iti Pallini jaoks ei piirdunud Kesk-Aasia Vabariigi pealinna külastamine vaid oma toodete tutvustamisega: ta jagas Tšakani festivalil Tadžiki kolleegidega ka oma ettevõtjakogemust. 

Nagu Pallin selgitas, õnnestus tal luua küllaltki edukas villaste käsitöötoodete seeria, mida müüakse Eestist kaugel asuvais paikades.

Pallin kommenteeris Dušanbe visiiti ka oma ettevõtte Facebooki lehel:

"Eesti käsitööga, sealhulgas Villapai kudumitega Tadžikistanis:)) Kaks teleintervjuud ja kaks leheintervjuud ka antud:)"

Tadžikistan tutvustas oma rahvuslikku dastarkhāni II rahvusvahelisel plovifestivalil.
© Sputnik / Игорь Лекаркин

Allpool lisas ta:

"Väga põnevaid inimesi olen siin kohanud. Aga minu tänaseks lemmikuks oli üks vene mees, kes tuli minuga eesti keelt rääkima, sest oli kolm aastat Eestis elanud ja tundis vajadust keel ära õppida. Teiseks, rahvariietes ja peakattega naine imetles me käsitööd ning uuris kõike muud ning lõpuks teatas rõõmsalt, et tegelikult meeldivad talle hoopis minu riided:D"

Samal teemal

Sputnik kutsub Tadžikistani
SKO riikide tippkohtumine Venemaa ja Hiina osalusel lõppes positiivselt
Tagid:
villased tooted, kudumine, käsitöö, ettevõtlus, festival, Dušanbe, Tadžikistan, Eesti

Peamised teemad