07:15 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Ühiskond
lühendatud link
23 0 0

Päästeameti möödunud nädala kontrollkäikudest kortermajadesse ilmneb, et tuleohutusnõuete täitmisega on endiselt probleeme.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Möödunud nädalal kontrollis Päästeamet kogu Eestis tuleohutusnõuete täitmist kortermajade koridorides, trepikodades ja keldrites ehk ühiskasutatavatel pindadel. Kokku külastati nädala jooksul 294 maja, milledest korras oli vaid 44 maja. Ülejäänud 250 majas leiti kokku 544 puudust, teatab Päästeamet oma kodulehel.

Riskitasu: Eesti päästetöötajad nõuavad palkade tõstmist >>

"Varasemad kontrollid on näidanud, et kõige sagedamini on probleemiks trepikodades olevad lapsevankrid, jalgrattad ja vana mööbel. Kurbusega tuleb tõdeda, et endiselt kasutatakse trepikodasid asjade hoidmise kohana. Need asjad saavad aga takistuseks juhtudel, kui hoonest on vaja kiirelt väljuda," ütles Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna ekspert Rain Põllu.

Päästjad õppustel
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Lisaks oli probleeme ka evakuatsioonipääsude ja tuletõkkeuste lahti hoidmise või nende puudumisega.

"Mitte ükski tuleohutusnõue ei ole tekkinud iseenesest ega ole üleliigne ning nõudeid ei ole vaja täita inspektori meeleheaks vaid ikka iseenda ja oma ohutuse tagamiseks. Tuli korteri piire ei tunne ja igale inimesele endale peaks korda minema, kuidas ta ohuolukorras võimalikult kiiresti kodust välja saab, et oma elu päästa," lisas Põllu.

Päästeameti kontrollib tuleohutusnõuete täitmist igapäevaselt, lisaks tehakse sellest aastast kontrollkäike reididena kogu Eestis. Süstemaatilised kontrollkäigud annavad tuleohutuse olukorrast realistlikuma ülevaate.

Tänavu on Päästeamet teinud kokku viis kontrollkäiku, neist kolm kortermajadesse, ühe haridusasutustesse ning ühe hoolekandeasutustesse. Aasta lõpus on plaanis kontrollkäigud kaubanduskeskustesse.

Anvelt lubas toetada päästjate palgatõusunõuet >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, et Eesti päästetöötajad püüdsid tänavu juunis sarja pikettidega juhtida Riigikogu saadikute tähelepanu sellele, et Päästeameti töötajate risk peab saama hüvitatud kasvõi riigi keskmise töötasu tasemel.

Eesti parlamendile edastatud petitsioon nõudmisega tõsta päästjate palk 2022. aastaks Eesti keskmiseni, on alla kirjutanud suur osa päästjatest, teatas Eesti Päästeala Töötajate Ametiühingu juhatuse liige Sergei Larionov. Statistikaameti andmeil oli Eesti keskmine brutopalk 2018. aasta juunis 1354 eurot.

Soome Vabariigi siseminister Kai Mykkänen omistas kevadel Helsingis toimunud pidulikul üritusel Päästeameti peadirektor Kuno Tammearule Soome Päästeala Teeneteristi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

See on suur tunnustus Kuno Tammearule ja kogu Eesti päästevaldkonnale, kuna selle aumärgiga on pea 80 aasta jooksul autasutatud vaid 10 mitte Soome kodanikku.

Soome Päästeteenistuse peadirektori Esko Koskineni sõnul on Eesti ja Soome vaheline koostöö olnud aktiivne ja hästi toimiv. "Kuno Tammearu on arendanud ning süvendanud Eesti ja Soome vahelist koostööd päästealal ning viinud selle inimesele lähemale," sõnas Koskinen.

Tagid:
kelder, koridor, trepikoda, tuleohutus, Päästeamet, Eesti

Peamised teemad