19:39 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Ühiskond
lühendatud link
8031

Hirmsad ja kohutavalt ilusad, vaimult nii tugevad, et neile kohta kätte näidatakse. Läänes püütakse sisustada mõistet "vene naised".

Pjotr Malejev, raadio Sputnik

Tavaliselt arvatakse, et inimene tunneb ise end paremini kui keegi teine. Tegelikult pole see nii. Rumal inimene ei tea üldse midagi, veel vähem enda kohta. On vaid mõistatused, unistused, tõlgendused. Seepärast on nüüdsest uus amet — öelda raha eest inimestele, kes nad tegelikult on.

Inglise parun kohkus Euroopa venestamisest >>

Näiteks paljudele meeldib Läänes venelastele öelda, mida nood endast kujutavad. Üldiselt arvatakse, et nad on enamasti vatikuubedes rumalad inimesed, kes iseennast ei tunne, kõik on neile arusaamatu ja seepärast peaks neid huvitama, mida teised neist arvavad.

Välismaalane aga ei saa juba põhimõtteliselt rumal olla, kui ta juba midagi ütleb, on see vaid kusagilt võetud puhas erapooletu tõde. Näiteks avaldasid sakslased ajakirjas artikli, et aidata venelastest aru saada.

Juttu on loomulikult naistest — vene meestega sakslased möödunud sajandil juba kord asju ajasid ja nendega on kõik selge. Sellest ajast on palju vett merre voolanud ja nüüd öeldakse, et "tugevam pool" ei ole Venemaal enam meessoost.

Meessugu otsivat väidetavalt lohutust alkoholist ja tubakast (eriti meeldis mulle lohutuse otsimine tubakast). Naised aga võitlevad "vapralt ja ennastsalgavalt". Nad on tugevad, julged ja tahtmist täis — pioneerid, komnoored ja lihtsalt kommunistid.

Tõsi, ilusa pildi rikkus kahtlusi külvates ära Ameerika hokimängija, kes ütles, et Venemaal on iluga kõik väga kontrastne, ilma keskklassi ja pooltoonideta.

Lavrov: "Kurja-Venemaa" kuvandi juurutamine USA-s >>

Tüdrukud on kas imekaunid, või täielikud peletised. Küllap on tegemist maagia ja nõidusega. Igatpidi muinasjutuline maa. Tõsi, kes täpselt nõiutud on, kas iludused koletisteks või vastupidi, pole esialgu selge. See on huvitav küsimus, mis tõsist uurimistööd nõuab.

Tagasi ekspertartikli juurde. Huvi vene naissoo loomuse vastu on Saksamaal alati olnud. Varem rõhutati muid jooni — looduslikku ilu, lojaalsust perele, hellust, vormide ümarust ja pehmet kõlblust.

Tänapäeval kasutatakse teistsuguseid sõnu: pühendumus, vaimujõud, tahe. Nüüd on selle järele suur nõudlus. Selline toidab ära ja pühib süljenire palgelt ja tõstab rinnagi pisarate alla, ja tunnistab, et tal polnud õigus ja mida iganes hing ihkab. Tugev ja pühendunud.

Vaid üks asi pole selge. Artiklist nähtub justkui, et Venemaal on naised sellised sellepärast, et seal on ümberringi põrgu ja teised ei pea seal lihtsalt vastu. Mis seal siis ikka, võimalik, et ilu vajab ohvreid ja kõige ilusamate rooside kasvatamiseks on vaja kõige inetumaid väetisi.

Kuid miks on meie Maša Läänes nii nõutud? Kohalikud mehed ei otsi lohutust tubakast 20 korda päevas. Vastupidi, nad jooksevad ringi lühikestes pükstes ja raseerivad jalgu. Läänes on kuidagi kummaline – kas pole?

Autori arvamus ei pruugi toimetuse seisukohaga kattuda.

Tagid:
venelanna, ilusad, peletised, naised, ühiskond, Lääs, Venemaa

Peamised teemad