17:47 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Ühiskond
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
42 0 0

Tallinna Linnavolikogu algatatud aasta linnakodaniku tiitli saab tänavu Kadrioru pargi juhataja Ain Järve. Ühtlasi otsustas žürii esile tõsta aasta sündmuse – paavst Franciscuse Tallinna-visiidi.

TALLINN, 26. november — Sputnik. Tallinna aasta linnakodaniku valimisteks kokku kutsutud komisjoni esimees, Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart sõnas, et aasta linnakodaniku valimise peamiseks eesmärgiks on tunnustada neid kaaskodanikke, kes viimase 12 kuu jooksul on andnud oma panuse Tallinna rahvusvahelise maine parandamisele, linnaelu edendamisele ja parendamisele või on korda saatnud erilise te, edastas linnavalitsus. 

Kadriorg tähistab oma suurt juubelit >>

Konkursile esitati 43 väärikat kandidaati. "Komisjon otsustas üksmeelselt, et aasta linnakodanik on haljastus- ja pargikultuuri edendaja, Kadrioru pargi juhataja Ain Järve," ütles Mihhail Kõlvart.

"Ain Järve südamega tehtud tööd ja teod on tuttavad igale tallinlasele, kuid tänavu ületas ta kahtlemata ka omaenda senised teod – Kadrioru pargi 300. sünnipäeva tähistav hooaeg ja sellega seonduvad pidustused puudutasid kindlasti kõiki linnaelanikke," lisas Kõlvart.

Komisjon otsustas aasta sündmusena esile tõsta paavst Franciscuse Tallinna-visiidi ning tunnustada visiidi peakorraldajat, Eesti Kirikute Nõukogu asepresident piiskop Philippe Jean-Charles Jourdan'i.

"Philippe Jourdan tutvustas läbi Rooma paavsti visiidi nii Eesti riiki kui ka Tallinna linna maailmale ning liitis samal ajal ka kohalikke inimesi ja nende maailmanägemisi," lausus valikukomisjoni liige, Eesti Teaduste Akadeemia president ja Tallinna vapimärgi tänavune kavaler Tarmo Soomere.

"Ma ütleks isegi, et Philippe Jourdan, aasta tähtsündmuse hing ja peakorraldaja, tõstis Tallinna hetkeks kogu maailma tähelepanu keskpunkti," lisas Soomere.

Komisjoni kuulusid Tallinna vapimärgi jooksva aasta kavalerid Tiina Mägi ja Tarmo Soomere ning Tallinna Linnavolikogus esindatud fraktsioonide esindajad.

Paavsti visiit tõi külma linna natuke soojust >>

Lisaks auväärsele tiitlile saab aasta linnakodanik disainer Riho Luuse valmistatud klaasmeene, mille alusele on liimitud tükike Tallinna toomkiriku 300 aasta vanusest vaskkatusest.

26. novembril on Kodanikupäev, mida tähistatakse alates 1999. aastast. Kodanikupäevaks valiti 26. november seetõttu, et 26. novembril 1918 andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta (Maanõukogu määrus Eesti demokratilise vabariigi kodakondsuse kohta), vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Kodanikupäev on ellu kutsutud teadvustamaks kodanikustaatust. Ühtlasi soovitakse selle tähtpäevaga tõsta kodanikuuhkust.

Kodanikupäev on orienteeritud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijaile sõltumata rahvusest. Kodanikupäev on üleriigiline ning toetub eelkõige kohalikule initsiatiivile ning on enamjaolt teabepäev.

Kadrioru pargiansambli sünniks loetakse 22. juulit 1718, mil Vene tsaari Peeter I käsul alustati Tallinna lähistele uue euroopaliku suvelossi rajamist. Tänavu 22. juulil tähistati suurt juubelipäeva terves Kadriorus.

Uudisteportaal Sputnik Eesti valmistas Kadrioru sünnipäevaks ette kingituse.

Roomakatoliku kiriku pea paavst Franciscus käis Eestis ühepäevasel visiidil 25. septembril. Paavsti külaskäik Tallinna kestis ühe päeva. Sel päeval kohtus paavst Franciscus Eesti riigi kõrgema juhtkonnaga, diplomaatide ja kodanikuühiskonna esindajatega ning enne Eestist ärasõitu pidas avaliku missa, mis toimus Eesti pealinna südames Vabaduse väljakul.

Olulisemad hetked paavsti Tallinna-visiidist — portaali Sputnik Eesti fotogaleriis.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
ühiskond, aasta linnakodanik, Tallinna linnavolikogu, Kadrioru Park, Mihhail Kõlvart, Ain Järve, Tallinn, Eesti

Peamised teemad