23:27 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Ühiskond
lühendatud link
4710

Tallinnas toimus esmakordselt iga-aastane üleeuroopaline tseremoonia parimate ilu ja tervise valdkonna ettevõtete ja isikute autasustamiseks auhindadega Top brands & persons "The Best". Eesti parimaks hääleks tunnistati ooperilaulja, 2018. aasta Eurovisioonil osalenud Elina Netšajeva.

TALLINN, 27. november — Sputnik, Svetlana Burceva. Parimate ilu ja tervise valdkonna isikute ja brändide autasustamine Top brands & persons "The Best" auhindadega toimus 24. novembril esmakordselt Tallinnas Swissotel Tallinn banketisaalis, kuhu olid kogunenud oma aja asjatundjad Venemaalt, Baltimaadest ja Skandinaavia riikidest.

Ooperiolümpia Shanghais ootab Eesti parimat sopranit

Euroopa auhinatseremoonia erikülaliseks ja võitjaks Eesti parima hääle nominatsioonis oli ooperilaulja, 2018. aasta Eurovisioonil Eestit esindanud Elina Netšajeva. Elina ütles Sputnik Eestile, et ta plaanib esineda 30. detsembril uusaastakontserdil Shanghais. Lauljanna soolokontsert leiab aset Shanghai ooperiteatris. Shanghai ooperiteatri orkestrit läheb dirigeerima Neeme Järvi.

Elina Nechayeva võlus ajakirjanikke >>

"Ma usun, et sellest saab midagi uskumatut. Mina esitan kõige tuntumaid aariaid koloratuursopranile. Ma ootan seda väga," tunnistas Elina ja lisas, et kontserdipublik saab kuulda Mozarti "Öökuningannat", kellalaulu Léo Delibes' ooperist "Lakmé", Puccini tuntud aariaid. Tema sõnul kantakse kontsert üle televisioonis. "Meie teema omalt poolt kõik, et nii Eesti kui Venemaa kui ka kogu maailm sellest kontserdist osa saaks," lausus laujatar.

Элина Нечаева
© Sputnik / Светлана Бурцева
Elina Netšajeva

Sellega Elina Netšajeva loomeplaanid veel ei lõpe – kavas on teoks teha mitu huvitavat projekti 2009. aasta Eurovisiooni võitja Alexander Rybaki ja helilooja Aleksei Rõbnikoviga.

Lava- ja skalpellitähed

Eestist on nimetuse The Best pälvinud oma ala meistrite seas ilukirurg ning kosmetoloogia spetsialist Levon Arutjunjan, arst-kosmetoloog Nadežda Unt, ilustuudio rajaja Julia Tee, püsimeigi meister Olga Kravtšenko ning rõivadisainer Anastassia Balak.

Лучший дизайнер Эстонии Анастасия Балак со своими моделями
© Sputnik / Светлана Бурцева
Anastassia Balak koos oma modellidega

Võidupärgi jagasid Eesti spetsialistidega meistrid Venemaalt ja Lätist. Eeskava täheks kujunes aga TOP RESONS-i väitel kõige taganõutum arst aastail 2016–2017 Oleg Šadski. Rekordimehena Venemaa "Rekordite raamatus" osutus ta spetsialistiks, kes on teinud aasta jooksul maailmas kõige enam selgroo korrigeerimise protseduure ja leiutanud ainulaadse seadme kogu inimorganismi taastusraviks.

Ürituse erikülaliste seas paistis kahtlemata silma elus Barbie-nukk Tanja Tuzova – modell, lauljatar, populaarne videoblogija, Moskva blondiinide paraadi korraldaja ning Barbie-stiilis fotoateljee asutaja.

Senimaani toimus The Best auhinnatseremoonia ainult Venemaal, kus korraldajad 2013. aastast peale valisid igal aastal hoolikalt välja oma ala parimatest parimad. Ja nüüd siis lõpuks valis see värvikas üritus, kus saab tutvuda paljude unikaalsete, ajuti vee vähetuntud, kuid vaieldamatult andekate spetsialistidega, oma toimumispaigaks Eestimaa pealinna.

Ja nagu selgus, ei juhtunud see sugugi kogemata. Ürituse korraldaja, sideagentuuri ARKAMEDI juhataja, Aljona Kuznetsova ütles portaalile Sputnik Eesti, et Tallinna tõi ta õnnelik asjaolu – Aljona armastatud mees on pärit Tallinnast. ARKAMEDI juhi niivõrd romantiline saatusekäänak andis ürituselegi uue suuna.

Алена Кузнецова разыгрывает лотерею между гостями церемонии
© Sputnik / Светлана Бурцева
Aljona Kuznetsova

Aljona Kuznetsova sõnul oli Venemaal seniajani oma, venepärane parimate meistrite autasustamise tseremoonia ja sellel olid tavaliselt esindatud oma ala asjatundjad Venemaa igast nurgast. Tavapäraselt antakse ülevenemaaline preemia üle Peterburis. Selles osas, märkis Aljona, midagi ei muutu.

Käesolevast aastast alates hakatakse samasugust üleeuroopalist preemiat, kus nominente on Baltimaadest ja Skandinaavia riikidest, aga ka kahest Venemaa suurlinnast – Moskvast ja Peterburist – igal aastal üle andma Tallinnas.

Et mõõduvõtmises Top brands & persons "The Best" osaleda, tuleb Aljona sõnul esitada taotlus korraldaja veebilehel. "Ideaalis on vajalik, et preemiataotlejal oleks Facebookis ja Instagramis korralik koduleht, millel on hulgaliselt jälgijaid, klientide tagasisidet, teosatud töid." Aga ka alles alustavad meistrid, kellele veel suurt klientuuri ja sotsiaalvõrgustikus väljakujunenud kodulehti ei ole või kes pole veel omas valdkonnas kuulsust pälvinud, võivad auhinna taotlejateks saada.

Концертный номер программы Европейскоц Церемонии
© Sputnik / Светлана Бурцева
Eestis anti esmakordselt üle auhinnad Top brands & persons "The Best"

Aljona Kuznetsova tõi näite, kus ilukirurg nomineeris preemiale oma andeka õpilase – sedagi tuleb ette. Ürituse omaette korralduskomisjon, kuhu kuulub nii arste kui kosmetolooge kui disainereid kui ka muusikuid, kaalub hoolikalt iga kandidaati, enne kui otsus autasustamiseks vastu võtta.

Täismahus artiklit saab lugeda portaali venekeelses versioonis.

Tagid:
autasu, auhind, ühiskond, tervis, Top brands & persons "The Best", Eesti, Tallinn

Peamised teemad