09:41 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Ühiskond
lühendatud link
3510

Jõuluvana teeb mõistagi imesid, kuid isegi tema on jõuetu Euroopa bürokraatide vastu, kes tahavad muinasjutu raamidesse suruda. Seaduse raamidesse, nagu nemad seda mõistavad.

Darja Tšerednik, raadio Sputnik

Vaevalt küll tolle muinasjutu loojad, kus kurikaval Grinch jõulud varastas, selle tegelase näol kedagi konkreetset silmas pidasid. Prototüüpi neil ilmselt ei olnud. Küll aga ilmusid lagedale tema algatuse jätkajad. Nendeks osutusid Saksamaa Baieri liidumaa Rothi linna võimud.

Need auväärsed mehed keelasid jõulude eel lastele ära jõuluvanale kirju kirjutada. Ärge arvake, et nad olid ülearu Baieri õlut joonud. Pahade rollis, kes lastelt pidurõõmu ära võtnud, sundis neid üles astuma Euroopa Liidu uus isikuandmete kaitse seadus.

Jõululaat
© Sputnik / Вадим Анцупов

Päästeamet korraldab kontrollkäigu kaubandusasutustesse>>

Ammuse tava kohaselt jätsid selle linnakese lapsed linna jõulukuuse otsa oma kirjakesi jõulutaadist võlurile. Ning et jõuluvana majaga ei eksiks, pandi läkitustes kirja oma kodune aadress. Nüüd aga peavad linnavõimud saama uue seaduse kohaselt iga jõulutaadile kirjutada sooviva lapse vanematelt kirjaliku loa.

Enne kui lapsed oma saadetised linna jõulupuule tohivad triputada, on linnaisad kohustatud veenduma, et lapsed ja nende vanemad on aru saanud, et nende andmed võivad osutuda kättesaadavaks kolmandatele isikutele. Nii et mitte ainult jõuluvana ei pruugu teada saada, kus nad elavad.

Et lapsukesed siiski saaksid oma soove jätta ja jõulumuinasjutust ilma ei jääks, koostavad ametnikud palehigis dokumendi näidist, mille lapsevanemad saavad ära täita. Euroopa Komisjon aga on sellest mittejõululikust loost distantseerunud. Ütlevad, et Rothi linnavõimud on seadust valesti tõlgendanud.

Laupäeval, 8. detsembril toimub Tartus suur jõululaat>>

Arvestades, et jõuludeni on veel aega, jääb lootus, et lapsukesed siiski saavad oma läkitused lahkele imetegijale teele saata – samaviisi, nagu seda tegid nende vanemad ja vanavanemad. Muutus ju muinasjutu lõpul pahategijagi paremaks ja Grinch andis pühad linlastele tagasi.

Autori arvamus ei pruugi toimetuse seisukohaga kattuda.

Tagid:
jõulud, jõuluvana, Saksamaa

Peamised teemad