03:47 06. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Ühiskond
lühendatud link
22 0 0

Tallinna ja Tartusse paigaldati käesoleval nädalal laste kujundatud seitse ajutist jõulukirjakasti, kust on võimalik oma jõulukaardid ja -kirjad teele panna.

TALLINN, 9. detsember — Sputnik. "Eelmise aasta põhjal oli näha, et käesoleval digiajastul on inimeste huvi füüsiliste jõulukaartide saatmise vastu erakordselt suur," vahendas Pealinn viitega BNS-le Omniva postiäri juhti Mari Alleset.

Tema sõnul on just jõulueelne aeg kirjade saatmiseks kogu aasta kõige populaarsem: "Seetõttu otsustasime kirjakastid tuua neisse asukohtadesse, kus kirja saab teele panna muude toimetuste kõrvalt. Selleks, et tavapärane kirjakast rahvarohkes kohas silma hakkas võtsime appi kunstihuvilised lapsed."

Päästeamet korraldab kontrollkäigu kaubandusasutustesse >>

Keila SOS Lasteküla ning Rahumäe põhikooli laste kujundatud kirjakastid asuvad Tallina raekoja platsil, lauluväljaku jõuluturul, Tallinna ja Tartu kaubamajas, Stockmannis, Viru keskuse aatriumis ning Nõmme keskuse juures. Ühtlasi on jõulukirjakastide lähedusest võimalik osta ka lõhnavat jõulupostmarki, postkaarte ning ümbrikuid.

PiparkoogiMaania: selle aasta teemaks on Eesti
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Kogu aasta jooksul saadetakse Eestis ligikaudu kaks miljonit margiga kirja ja postkaarti. Koguni miljoni, ehk pooled neist, moodustavad detsembris saadetud jõulukirjad ja kaardid," selgitas Allese.

Selleks et jõuluaegset siirast traditsiooni elujõulisena hoida ning kaasaegsemaks muuta, on ka sel aastal võimalus oma jõulukaart kujundada ja teele panna internetist. Omniva e-poes on võimalik oma fotoga postkaart teele panna kodust väljumata.

Lahendus võimaldab kaardile valida oma pildi, millele on võimalik lisada ka oma personaalne tekst ning kujundus. Postkaardi võib klient saata kõigepealt endale, et sinna käsikirjas tervitusi lisada ning seejärel lähedasele saata, või siis otse veebist saajale teele panna.

Nii ei pea klient vaeva nägema kaardi ja postmargi leidmisega ja kirjakasti otsimisega. Esimesel juhul saab samast e-poest tellida ka nii lisamargid kui ka ümbriku postkaardi edasi saatmiseks.

Veebipoe kaudu saab personaalset jõulukaarti saata nii Eestisse kui ka mujale üle kogu maailma. Jõulukaardi saatmisel lisab Omniva neile ühtlasi ka spetsiaalsed jõulumargid.

Jõulud varastanud Grinchiks osutusid… Saksamaa ametnikud >>

Tallinnas avati arhitektuuri- ja disainigaleriis iga-aastane Piparkoogimaania näitus, kus fantaasial on lastud lennata ümbermaailmareisi teemadel.  Traditsioonilise piparkoogi kunstinäituse teema on EV100 sünnipäeva puhul Eesti. 100 kunstnikku küpsetavad piparkoogist seda, mis teeb Eesti nende jaoks eriliseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Igal aastal osaleb näitusel sadakond professionaalset loovinimest — keraamikud, metallikunstnikud, tekstiilidisainerid, sisearhitektid, graafikud, arhitektid jne. Pole teist sellist projekti, mis nii palju erineva ala loovisikuid kokku tooks.

Tallinna raekoja platsil süttis esimene advendiküünal
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tallinna linnapea Taavi Aas ja Tallinna praost Jaan Tammsalu süütasid eelmisel pühapäeval Tallinna raekoja platsi jõulupuul esimese advendiküünla, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

"Nähes rumalat vägivalda meil ja etteaimamatut kurjust üsna meie lähedal mujal maailmas, mõtleme täna esimest advendiküünalt süüdates mõistmisele, rahule, tänule ja teeme algust rõõmsa jõuluajaga," ütles Aas.

Tallinna, ja teadaolevalt ka maailma esimese jõulukuuse tõid Raekoja platsile Mustpeade vennaskonna liikmed 576 aastat tagasi. Tallinna jõuluturg meelitab igal aastal kohale tuhandeid külalisi nii Tallinnast kui ka väljastpoolt Eestit. Siinset jõuluturgu on mitme välismaise meediakanali seas tunnustanud näiteks CNN, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tallinna jõuluturg oli tunnistatud 2016. aastal Euroopa üheks kõige kaunimaks jõuluturuks. "Iga aastaga muutub Tallinna jõuluturg aina uhkemaks. Kuninglikult kauni kuuse juurest keset Raekoja platsi kulgevad kiirtena kaubalettide read, kus müüakse üksteise võidu meeneid ja maiustusi," oli öeldud reitingutabelis, mille koostajad asetasid Eesti pealinna jõuluturu Berliini järel teisele kohale.

Tagid:
ühiskond, postkaart, jõulukirjakast, jõulud, Omniva, Mari Allese, Eesti

Peamised teemad