15:17 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Ühiskond
lühendatud link
4810

23. ja 24. detsembril ootab Tallinna Linnatranspordi AS linlasi jõulutrammiga lusti sõitma. 24. ja 25. detsembril vurab ringi jõulutroll.

TALLINN, 24. detsember — Sputnik. Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on jõulutrammi ja -trolli liinile saatmine ettevõtte aastate pikkune traditsioon, edastab Tallinna linavalitsus. 

Mootorratastel jõuluvanad tõid lastekodusse kingitusi >>

"Jõulud on heade tegude aeg ning on sümboolne, et jõulusõitu teevad taastuvenergiat kasutavad trammid ja trollid. Sellega meenutame vajadust hoida ja kaitsta habrast keskkonda, milles elame," ütles Boroditš.

Meeleolukas jõulutramm, mida juhib jõuluvana ise, sõidab järgmistelt:

23. detsember

KELL 11:00 TONDI - KADRIORG

KELL 11.20 KADRIORG – KOPLI

KELL 11.55 KOPLI - TONDI

24. detsember

KELL 11:00 TONDI – KADRIORG

KELL 11:20 KADRIORG – KOPLI

KELL 11:55 KOPLI – LENNUJAAM

KELL 12:40 LENNUJAAM – TONDI

Tasub salmid selgeks õppida ja trammile kiirustada, sest tublidele lastele teeb Jõuluvana pai ning kingib komme.

Jõulutroll sõidutab linnlasi 24. ja 25. detsember järgmiselt:

Tallinna jõuluturg valiti Euroopa parimaks
© Sputnik / Вадим Анцупов

11:00 KAUBAMAJA – MUSTAMÄE

11:45 MUSTAMÄE – KAUBAMAJA

12:20 KAUBAMAJA – MUSTAMÄE

13:00 MUSTAMÄE – KAUBAMAJA

13:30 KAUBAMAJA – LILLE (depoo)

Ka trollis ootavad meeldivad üllatused.

24. detsembril ehk jõululaupäeva keskpäeval (kell 12), kuulutab Tallinna linnapea Taavi Aas välja jõulurahu, lugedes traditsiooni kohaselt Raekoja aknalt linnarahvale ajaloolise jõulurahusõnumi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Jõulurahu tava ulatub juba 17. sajandisse ning kuulub Eesti, Soome ja Rootsi õigusriikluse ühisaega. Traditsioon sai alguse Rootsi kuninganna Kristiina valitsusajal aastail 1632-1654.

Kuidas rõõmustada aastavahetusel maailma pruunist katkust päästnud veterane >>

Traditsioonilise piparkoogi kunstinäituse teema on EV100 sünnipäeva puhul Eesti. 100 kunstnikku küpsetavad piparkoogist seda, mis teeb Eesti nende jaoks eriliseks. 

12 aastaga on projekt kõvasti kasvanud ja sellest on kujunenud üks populaarsemaid sündmusi jõuluaegses Tallinnas. Aastate jooksul on näitusest osa võtnud üle 400 kunstniku.

Igal aastal on näitusel erinev teema ning kõlab eesti heliloojate poolt valminud spetsiaalne muusika. Näitust saab näaha Tallinnas disaini- ja arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6).

Prisma avas reedel jõulueelseteks päevadeks kõik kaheksa hüpermarketit ööpäevaringselt, et anda inimestele võimalus sooritada jõuluostud rahulikult ja mugavalt neile sobival ajal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Prisma avab kõik oma kauplused ööpäevaringselt >>

Pühade ajal suunab Prisma kauplustesse täiendavad jõud, et teenindada tavapärasest kiiremini tühjenevaid riiuleid ja suuremat hulka ostjaid. Ajutiselt värvati tööle 40 inimest ning tavapäraselt ulatavad puuduolevad abikäed ka ettevõtte kontoritöötajad.

Pikad pühad on käes ning nii mõnedki inimesed plaanivad uue aastani linnakodust eemal olla. Eesti Korteriühistute Liit soovib kõigile Eestimaa inimestele rahulikku jõuluaega ning toredat aastavahetust ja tuletab meelde mõned lihtsad reeglid, kuidas kodu talvel pikemaks ajaks üksi jätta, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Kuigi kedagi pole kodus, ei tohi eluruume kütmata jätta. Korteris mõistlikku temperatuuri hoidma kohustab ka korteriomandi- ja korteriühistuseadus – korteriomanik on muu hulgas kohustatud hoidma oma korteri piires sellist temperatuuri ja õhuniiskust, mis tagab kaasomandi eseme säilimise ning teiste eriomandite esemete kasutamise nende otstarbe kohaselt ja ilma ülemääraste kulutusteta. Vaata teisi soovitusi siin.

Samal teemal

Jõulud varastanud Grinchiks osutusid... Saksamaa ametnikud
Kurvad jõulud: vaesus on Eestis süvenevaks trendiks
Juubeliaasta jõulud lõpetab üle-eestiline jõulumatk
Sputnik Eesti osales liitreaalsusmängu "Kes on sinu jõuluvana?" loomises
Tagid:
Eesti, Tallinn, jõuluvana, jõulutramm, jõulurahu

Peamised teemad